Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wadliwe Remo Coated - ostrzegam!
Autor Wiadomość
Smakosz 

Wysłany: 22-10-2014, 20:24   

remo schdoza jak sa wysoko nastrojone, to 1, 2 polecam Aquariany Response 2 :D i Texture Coated Power Dot na werbela :D

adamsz 

Wysłany: 23-10-2014, 11:57   

Smakosz napisał/a:
remo schdoza jak sa wysoko nastrojone

To jest pół prawdy, strojone nisko tez obłażą.

Seth 

Wysłany: 23-10-2014, 12:54   

Aquarian teraz pewnie przeżywa gwałtowny wzrost sprzedaży. Ciekawe kiedy Remo się ocknie. :D

Smakosz 

Wysłany: 23-10-2014, 14:19   

możliwe, ja mialem na 12,13 i 16 z obu zeszło a i na werbl uz niego najbardziej, natomiast z floortoma ledwo naciagniety wcale nie zesżła warstwa ani kropeczki nie ma :D

[ Dodano: 23-10-2014, 15:19 ]
z obu w sensie 12 i 13 a z 16 nie zeszlo xd

bebzoon 
Radio Landsberg

Wysłany: 23-10-2014, 17:39   

Z ciekawości - czy ktoś śledzi zachodnie fora dyskusyjne i natknął się na jakieś wpisy, szit-sztorm, smędzenie itp. a propos jakości nowych naciągów Remo Coated? Czy może to jednak nasza narodowa cecha sarmackich kwękaczy-utyskiwaczy? (choć jak zauważył ktoś francuskiego pochodzenia wszystko jest ok?!)) :badgrin:
a może jednak - maciarenko wytropi - wysyłają nam łososia drugiej świeżości w porozumieniu z wiadomymi siłami?!?!

adamsz 

Wysłany: 24-10-2014, 16:31   

bebzoon napisał/a:
Z ciekawości - czy ktoś śledzi zachodnie fora dyskusyjne i natknął się na jakieś wpisy, szit-sztorm, smędzenie itp. a propos jakości nowych naciągów Remo Coated?
Tak, w USA też mędzą.

Dameis 
Szalony dżentelmen

Wysłany: 21-03-2015, 14:22   

Odkopuję z powrotem.

Jestem świeżo po tygodniowej sesji w studiu. Kupione Emperory, Ambassadory i CS Doty.

Powłoka schodzi po każdym uderzeniu. Po 10 min prawie już jej na środku nie było. Schodzi do czystego po pojedyńczych uderzeniach. Niebywałe. Mało tego. Wszystkie łaty w 3 CSach się poodklejały.

Nie ma już żadnych argumentów do bronienia tej marki ani próby tłumaczenia tego co się dzieje. To jest po prostu spier****na porządnie robota. Koniec kropka. A w studiu to słychać.

Nigdy więcej.

PS: Dla czepialskich. Nie gram ekstremalnie mocno, tomy mam na płasko, tak samo jak płasko uderzam. Używam Remusów już od.... no teraz będzie kilkanaście lat i nigdy nie miałem takich sytuacji.

Anarchismo 

Wysłany: 21-03-2015, 16:55   

ja to się dziwię ludzie że ciągle kupujecie remo. Tyle było na ten temat już na forum i to temat pojawił się już chyba z dwa lata temu..

einstein powiedział że głupotą jest podejmować te same czynności i oczekiwać innych rezultatów. .

przeciez są inne marki . Np mam aquariana na werblu coated już z pół roku. Koncerty grane w studio był i coated ciągle się trzyma.

marcepanowy 

Wysłany: 21-03-2015, 19:01   

Dlatego powoli się przesiadam na evansy :)

Kajoj 

Wysłany: 21-03-2015, 20:19   

A ja i tak będę kupować Remo :D Mam na werblu Evansa G1 i IMO Ambassador brzmi lepiej.

metaldrummer 

Wysłany: 21-03-2015, 20:34   

Ja się jeszcze waham, ale miałem zamiar kupić Emperor Ebony. Może czarna powłoka będzie się lepiej trzymała.

Metalizer 

Wysłany: 21-03-2015, 20:46   

Anarchismo napisał/a:
przeciez są inne marki

No i co, ze są inne marki.
Evans G2 w porównaniu do Remo Emperor to "bida z nyndzą". I co mi po tym, ze będę miał piękną powłokę jak brzmienie będzie plastikowe.
A Attacki są mało popularne w Polsce i przez to trudniej dostępne (choć na szczęście są).

bebzoon 
Radio Landsberg

Wysłany: 21-03-2015, 21:04   

Dameis napisał/a:
Odkopuję z powrotem.

Jestem świeżo po tygodniowej sesji w studiu. Kupione Emperory, Ambassadory i CS Doty.

Powłoka schodzi po każdym uderzeniu. Po 10 min prawie już jej na środku nie było. Schodzi do czystego po pojedyńczych uderzeniach. Niebywałe. Mało tego. Wszystkie łaty w 3 CSach się poodklejały.

Nie ma już żadnych argumentów do bronienia tej marki ani próby tłumaczenia tego co się dzieje. To jest po prostu spier****na porządnie robota. Koniec kropka. A w studiu to słychać.

Nigdy więcej.

PS: Dla czepialskich. Nie gram ekstremalnie mocno, tomy mam na płasko, tak samo jak płasko uderzam. Używam Remusów już od.... no teraz będzie kilkanaście lat i nigdy nie miałem takich sytuacji.

Dameis - współczuję, myślałem, że już po problemie, ja przesiadłem się na evansy i szczerze mówiąc jest very ok, no ale ja jestem głuchy;

Anarchismo 

Wysłany: 22-03-2015, 00:30   

Metalizer napisał/a:
Evans G2 w porównaniu do Remo Emperor to "bida z nyndzą". I co mi po tym, ze będę miał piękną powłokę jak brzmienie będzie plastikowe.

a remo są drewniane ?

nie ma dużej różnicy miedzy g2 a emperor. oba to wysoka półka i tylko niewielkie niuanse. mi jest cieżko wskazać które są lepsze, są inne, rozumiem że wolisz remo. Jedni wolą blondynki inni brunetki. Tylko co Ci z tej blondynki jak jej włosy wypadają :lol:

Metalizer napisał/a:
A Attacki są mało popularne w Polsce i przez to trudniej dostępne (choć na szczęście są).

nie attacki tylko aquariany mówiłem.

adamsz 

Wysłany: 22-03-2015, 10:44   

Anarchismo napisał/a:

nie ma dużej różnicy miedzy g2 a emperor

Daj spokój, tu nie ma szans na porozumienie. Co dla jednego jest prawie identyczne, to dla drugiego będzie zupełnie inne, ogromna przepaść i w ogóle nie do porównania. Jak Cola i Pepsi.

macintosh 

Wysłany: 22-03-2015, 12:27   

Może to trochę nie na temat, ale różnica pomiędzy Colą a Pepsi jest cholernie zauważalna, w zasadzie nie trzeba widziec etykiety, żeby poznać z którym wynalazkiem ma się do czynienia. :D Z G2 i Emperorami juz tak łatwo nie jest. ;) Swoja droga... konia z rzedem temu, który na bank jest w stanie określić ze słuchu czy na danym bebnie są żałoźone Emperory czy Ambassadory, G2 Clear czy Coated, mało tego - Ambassadory Coated czy G2 Clear. ;) Są różnice, to oczywista sprawa, ale to są tak naprawdę niuanse, które zazwyczaj mają tylko znacznienie po naszej stronie bębna. Dowodem na to niech będą moi koledzy z zespołu (zacni muzycy), z ktorymi gram niemal ciągle, a którym robiłem testy na różnice w brzmieniu tomów (ten sam strój, te same bębny, podobne warunki akustyczne itd.). Żaden nie widział różnicy. Polecialem rozpiętością od G1 Clear, przez Amb Co, G2 Clear, do G2 Coated. Co więcej, na nagrywkach nie było słychać absolutnie żadnej także. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że nie ma co kombinować za wiele - dobrze nastroić, dobrze uderzać, grać stylowo w danej estetyce. Wtedy to zawsze brzmi tak jak powinno. Pinstrajpy, swoją drogą, ładnie brzmią w akustycznym dźezie. Ale wniosek odnosnie tematu: zakładać to co jest dobrej jakosci i dobrze wyglada na bebnie. :)

adamsz 

Wysłany: 22-03-2015, 13:05   

macintosh napisał/a:
ale różnica pomiędzy Colą a Pepsi jest cholernie zauważalna

A dla mnie nie ma żadnej. I tak samo Kolega Metalizer odróżnia Emperory od G2, więc wiszisz mu konia z rzędem ;)

macintosh 

Wysłany: 22-03-2015, 14:44   

Ja także je odróżniam, ale wtedy kiedy widzę co jest co albo ktoś mi przedstawi sytuację. Autosugestia - piękna rzecz. :) Chodzi o to czy ktoś jest w stanie zrobić to na ucho - mając przy tym całkowitą pewność. Po prostu - 10/10 strzałów przy rozpoznawaniu. Ktoś się pisze? :D Ok, odchodzimy od tematu a szkoda niedzieli na internety...

Metalizer 

Wysłany: 22-03-2015, 15:56   

adamsz napisał/a:
Kolega Metalizer odróżnia Emperory od G2, więc wiszisz mu konia z rzędem ;)

I co ja zrobię z tym koniem z rzędem? Do piwnicy dam?

Anarchismo napisał/a:
nie attacki tylko aquariany mówiłem.

Ale ja mówię o Attackach. Kupiłem je swego czasu po bardzo okazyjnej cenie i mi przypadły do gustu. Ogólnie jak ktoś szuka dobrego brzmienia, to polecam zaznajomić się z tą marką. Może być dobrą alternatywą miedzy "łysymi" (parafrazując Anarchismo) Remo a "plastikowymi" Evansami.

Anarchismo napisał/a:
a remo są drewniane ?

Przeczytaj jeszcze raz. Evansy są plastikowe "W BRZMIENIU".

adamsz, jak można nie odróżniać coli od pepsi? One się różnią w smaku bardziej niż G2 od Emperora w brzmieniu.

Anarchismo 

Wysłany: 22-03-2015, 23:27   

Metalizer napisał/a:
Przeczytaj jeszcze raz. Evansy są plastikowe "W BRZMIENIU".

to była lekka szydera :)

krązy opinia że evansy są plastikowe w brzmieniu, https://www.youtube.com/watch?v=Ga8SDxgfBJI

nie zgadzam się z taką opinią

Metalizer 

Wysłany: 23-03-2015, 01:05   

Anarchismo napisał/a:
krązy opinia że evansy są plastikowe w brzmieniu, https://www.youtube.com/watch?v=Ga8SDxgfBJI

nie zgadzam się z taką opinią

Pamiętaj o tym, że większość (w tym i ja) opiera się głównie na tym co samemu zaobserwowało "na żywca". Gram/grałem i na Evansach i na Remo.
Z moich doświadczeń uznałem, że Evans brzmi "plastikowo". Swoją drogą nie zeszła mi powłoka coated z Remo.
No cóż. Na brzmienie ma wpływ wiele czynników. Może trafiłem na gorsze egzemplarze, może nie trafiłem w strój, jakie te naciągi "lubią", może kwestia bębna, etc, etc.
Obiektywnie nie jestem w stanie stwierdzić, że to, że mi Evansy nie spasowały, to tylko i wyłącznie wina naciągu.
Ale skoro Remo mi spasowały, to przy nich zostaje, aż się nadzieję na bubel osobiście. Wtedy przejdę na Attacki :)

A co do filmiku, to nie pasuje mi brzmienie centrali i floor tomów (o ile one stoją, bo może floorami nie są ;) ). Tomy są ogólnie zbyt wysoko jak dla mnie, więc o nich nic nie mówię.

Anarchismo 

Wysłany: 23-03-2015, 07:56   

Brzmienie jest sprawą gustu. Więc tutaj nie ma o czym dyskutować. Ja również grałem na różnych naciągach. Ale wracając do tematu. Nawet jeśli kupisz remo coated bo wolisz je od evansa a po 10 minutach coated odpada i masz usyfione blachy pałki a sam naciąg pozbawiony tej warstwy zmeinia brzmienie, przecież coated wpływa na brzmienie to co wtedy zrobisz?

Mnie zastanawia jedno jak długo ta zabawa z Remo jescze będzie trwała. Czy oni tam w firmie są świadomi tego że strzelają sobie w stopę? Być może wykalkulowali że koszty wycofania tej wadliwej serii z rynku są za duże i wolą stracić trochę klientów i znów walczyć o rynek z nowymi poprawionymi naciągami. Nie wiem. Ale ciekawi mnie to.

Majster108 

Wysłany: 06-05-2015, 10:29   

Problem ze schodzeniem warstwy na Ambasadorach ciagle wystepuje. Zrywam z Remo na zawsze. A szkoda bo wolalem je niz evansy.

Ktos wie czy te Aquariany brzmia bardziej jak Remo czy jak Evansy?

wolskijunior 

Wysłany: 09-05-2015, 19:37   

Ostatnio zakupiłem Remo Powerstroke 77 i po parudziesięciu minutach warstwa coated zaczęła schodzić... Nigdy więcej Remo z Polski. Czy w USA te naciągi są dużo bardziej wytrzymalsze? i czy ktoś wie jakie sklepy z usa wysyłają do Polski i jaki to będzie koszt? i jeszcze jedno.. czy ktoś zamawiał ostatnio naciągi z thomann.de? czy oni mają lepszy sort naciągów czy taki sam jak w Polsce?
Pozdr

krish8 

Wysłany: 09-05-2015, 20:08   

jeśli moge wiedzieć z jakiej strony zamawiałeś tego remo powerstroke 77? bo właśnie chcialem w pon sobie go zamówić :P

Odpowiedz do tematu