Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wadliwe Remo Coated - ostrzegam!
Autor Wiadomość
francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 14-09-2014, 22:19   

bebzoon, Evans HD Dry - chyba nie ma naciągu, który bardziej by zabijał wybrzmienie werbla.

the faceless 1 

Wysłany: 15-09-2014, 08:38   

No właśnie się zastanawiałem co tak cuchnie z werbla ostatnio. Okazało się, że to zabite brzmienie. Czy coś się da z tym zrobić? Dokupić z innego werbla można?

dżawol 

Wysłany: 15-09-2014, 10:27   

francuz napisał/a:
Anarchismo, dowód numer 1:

http://www.remo.com/portal/artists/index.html

http://www.aquariandrumheads.com/artists

miażdżąca liczba endorserów REMO 1 : 0 Aquarian

2. Najlepszy perkusista świata gra na remo

Obrazek

REMO 2 : 0 Aquarian

Sabianka sobie zostaw :cool:

Najlepszy perkusista świata :idea: dobry dowcip he he he :badgrin:

[ Dodano: 15-09-2014, 11:30 ]
the faceless 1 napisał/a:
No właśnie się zastanawiałem co tak cuchnie z werbla ostatnio. Okazało się, że to zabite brzmienie. Czy coś się da z tym zrobić? Dokupić z innego werbla można?

+1

Anarchismo 

Wysłany: 15-09-2014, 11:22   

the faceless 1 napisał/a:
No właśnie się zastanawiałem co tak cuchnie z werbla ostatnio. Okazało się, że to zabite brzmienie.

zrób mu pogrzeb oraz odpraw msze szatańską niech mu ziemia lekką będzie, jak już śmierdzi to nic nie pomożesz chyba że zrobisz z niego werbel zombie

francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 15-09-2014, 22:11   

dżawol napisał/a:
Najlepszy perkusista świata dobry dowcip he he he

http://lmgtfy.com/?q=Sarkazm

dżawol 

Wysłany: 16-09-2014, 06:32   

francuz napisał/a:
dżawol napisał/a:
Najlepszy perkusista świata dobry dowcip he he he

http://lmgtfy.com/?q=Sarkazm

Byś napisał "najlepszy" , wtedy bym SARKAZM zrozumiał . Bo ja to prosty człowiek jestem .. ;)

francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 16-09-2014, 07:53   

dżawol, :]
Następnym razem się poprawię.

P.S.
Nie ma sposobu na zmierzenie "najlepszości" muzyka (czy tam nawet perkusisty ;] ).
Jeśli by przyjąć miarę sukcesu - np. majątek zdobyty na graniu, to faktycznie Lars nie ma sobie równych na świecie ;)

adamsz 

Wysłany: 16-09-2014, 08:20   

francuz napisał/a:
dżawolJeśli by przyjąć miarę sukcesu - np. majątek zdobyty na graniu, to faktycznie Lars nie ma sobie równych na świecie ;)

Równych może nie ma, ale ma paru przed sobą. Lista najbardziej nadzianych perkusistów z 2012, ale nie spodziewam się wielkiej rewolucji od tamtego czasu:
1. Ringo Starr
2. Phil Collins
3. Dave Grohl
4. Don Henley
5. Lars Ulrich
źródło:gazetaprawna.pl

dżawol 

Wysłany: 16-09-2014, 08:59   

adamsz napisał/a:
francuz napisał/a:
dżawolJeśli by przyjąć miarę sukcesu - np. majątek zdobyty na graniu, to faktycznie Lars nie ma sobie równych na świecie ;)

Równych może nie ma, ale ma paru przed sobą. Lista najbardziej nadzianych perkusistów z 2012, ale nie spodziewam się wielkiej rewolucji od tamtego czasu:
1. Ringo Starr
2. Phil Collins
3. Dave Grohl
4. Don Henley
5. Lars Ulrich

Nieśmiało zagaję , iż zaczynamy chyba pisać nie na temat tego działu ... :oops:

adamsz 

Wysłany: 16-09-2014, 10:43   

dżawol napisał/a:
adamsz napisał/a:
francuz napisał/a:

1. Ringo Starr
2. Phil Collins
3. Dave Grohl
4. Don Henley
5. Lars Ulrich

Nieśmiało zagaję , iż zaczynamy chyba pisać nie na temat tego działu ... :oops:

Słuszna uwaga. Niemniej sam temat chyba się wyczerpał - z naciągów Remo odpada powłoka i nawet dystrybutor poleca kupowanie naciągów innych producentów. Co tu jeszcze można dodać?

francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 16-09-2014, 10:44   

Zatem nic się nie zmieniło w sensowności mojego zdania:

Najlepszy perkusista świata używa Remo ;)

Dameis 
Szalony dżentelmen

Wysłany: 19-09-2014, 14:16   

francuz napisał/a:
Chciałbym, aby ktoś mi w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym "problemem" ?
Rozumiem że to problem wizualny - naciąg nieładnie wygląda i odpadająca warstwa może brudzić blachy. Ok.
Kłopot może też być dla tych co grają miotełkami.

Ale proszę mi powiedzieć (a najlepiej nagrać i "nausznie pokazać") jaki to ma wpływ na brzmienie ?

Francuz, zdziwiłeś mnie tą wypowiedzią. Zawsze jesteś oczytany i pełny wiedzy. Serio ? Jak to nie ma wpływu na brzmienie. Naciągi Coated charakteryzują się tym, że są Cieplejsze i bardziej okrągłe od Clear. Zawdzięczają to swojej powłoce coated. Jeśli powłoka się zdziera, to naciąg ma jej mniej, i traci wartości swojego brzmienia. To chyba oczywiste.

Chyba, że się mylę to mnie naprostujcie.

Też wkurzyłem się na Emperorki Coated i kupiłem ostatnio w DC clear. Są w porządku. Ale niestety uciekam do Evansów. Po prostu to słychać, a ja jestem fanem powlekanych.

Pozdrawiam

francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 22-09-2014, 15:36   

Dameis, oglądasz czasem F1?

Wiesz o tym, że temperatura opon ma wielkie znaczenie w wyścigu, prawda? Różnica rzędu 10 stopni może decydować o przyczepności na zakręcie, i końcowym wyniku, gdzie każda tysięczna sekundy ma znaczenie.

I teraz pytanie: czy dla przeciętnego właściciela Citroena Xsary 2.0 HDi informacja "odpowiednia temperatura opon ma znaczenie dla przyczepności w zakręcie" ma jakieś znaczenie?

Czy dla użytkownika werbla za 400 zł, nagrywającego sobie demo mikrofonami za 700 zł, w garażu wygłuszonym styropianem i wytłaczankami, na karcie muzycznej za 500 zł rzeczywiście ma znaczenie fakt, że w naciągu zeszła mu na środku werbla warstwa coated i przez to dźwięki z jego werbla niestety NIE "charakteryzują się tym, że są Cieplejsze i bardziej okrągłe od Clear" ?
Serio?

Teraz rozumiesz? Teoria jedno. Praktyka co innego.

didi 
: ]

Wysłany: 22-09-2014, 20:10   

Maly OT - dla mnie werbel bez naciagu coated wyglada dosc hmmmm dziwnie ;)

macintosh 

Wysłany: 23-09-2014, 01:53   

Francuz, po co poswiecasz swoj autorytet na obrone wadliwego produktu? Sprawa jest banalnie prosta i nie ma co wnikac w jakieś pierdoly: jesli kupuje naciag powlekany to dlatego, ze chce miec powlekany. Moze chodzi mi o brzmienie, moze o wyglad, moze wybieram go "bo tak" - to jest moja sprawa. Nie kupuje naciagu, ktory bedzie powlekany przez pierwsze 2 dni grania a do tego będzie mi brudzil palki, i kropka. Sorry, ale zaczynasz popadac w smiesznosc wyjezdzajac z tymi argumentami typu "... a w Ameryce bija murzynow!". Daj juz sobie spokoj z tym.

Lejo 

Wysłany: 23-09-2014, 02:03   

francuz napisał/a:

Wiesz o tym, że temperatura opon ma wielkie znaczenie w wyścigu, prawda? Różnica rzędu 10 stopni może decydować o przyczepności na zakręcie, i końcowym wyniku, gdzie każda tysięczna sekundy ma znaczenie.

I teraz pytanie: czy dla przeciętnego właściciela Citroena Xsary 2.0 HDi informacja "odpowiednia temperatura opon ma znaczenie dla przyczepności w zakręcie" ma jakieś znaczenie?

Czy dla użytkownika werbla za 400 zł, nagrywającego sobie demo mikrofonami za 700 zł, w garażu wygłuszonym styropianem i wytłaczankami, na karcie muzycznej za 500 zł rzeczywiście ma znaczenie fakt, że w naciągu zeszła mu na środku werbla warstwa coated i przez to dźwięki z jego werbla niestety NIE "charakteryzują się tym, że są Cieplejsze i bardziej okrągłe od Clear" ?
Serio?

A co to ma do rzeczy? Naciągi coated remo w tym momencie są niskiej jakości. Kupiłem 2 Cs-y jeden w drumshopie drugi w DC oba straciły coated w przeciągu kilku godzin. Przedstawiciele, stronnicy i właściciele sklepów perkusyjnych powinni przestać się ośmieszać i dyskutować tylko przyznać nam rację. Naciągi remo coated są wadliwe. Koniec kropka. Nie interesuje mnie dyskusja pod tytułem jakie ma to znacznie dla brzmienia i w którym garażu nagrywałem demo. Nie podoba mi się jak i wielu innym osobom że naciąg widocznie zużywa się po chwili grania.

Dameis 
Szalony dżentelmen

Wysłany: 23-09-2014, 10:10   

francuz napisał/a:

Serio?

Nie no francuz rozumiem, ale jeśli chodzi o studio profesjonalne lub duży gig to chyba inaczej to wygląda. Chyba, że zakładamy iż wszyscy tutaj grają z takimi predyspozycjami o jakich wspomniałeś ;-)

francuz 
Mr. Gadżet

Wysłany: 23-09-2014, 10:33   

Chłopaki - ja nie bronię producenta naciągów!
Denerwuje mnie to, że naciągi, które lubię, używam z powodzeniem od lat i jestem zadowolony z ich brzmienia i trwałości wykazują teraz tendencję do szybkiego zużywania. Jest to mega wkurzające i smutne wręcz, że producent tak rozmienia na drobne swoją renomę.
Nic na to nie poradzimy.

I teraz co robić?
Ryzykować i kupować remo?
Wybierać innego producenta?

Każdy sobie sam znajdzie odpowiedz.
Wydaje się, że najlepiej jest wybrać innego producenta.
Jeśli jednak ktoś zaryzykuje i wybierze remo (może nie trafi tu na forum przed zakupem, tylko gdy już mu się trafi wadliwy remo) i okaże się, ze warstwa coated schodzi mu po 3 h grania, to dowie się że:
- nie jest jedyny
- to nie pierwszy raz
- remo teraz tak mają niestety
- może reklamować w sklepie
- nie powinien się załamywać tylko solidnie ćwiczyć, a next time wybrać może innego producenta.

To wszystko.
Zapominacie chyba hejterzy, że na to forum trafiają różni ludzie - tacy, co już wszystko wiedzą i mają głęboko w jelicie grubym to co ja czy wy napiszecie, jak i tacy, co zaczynają, szukają podstawowych informacji. Taki człowiek, zakładam, mógłby pomyśleć, że to jego wina (złe pałki, brak techniki, złe założenie naciągu) że takie coś z naciągiem się stało lub, że to eliminuje naciąg z użytku i do grania już się zupełnie nie nadaje. A teraz dodajcie do tego fakt, że to chłopak 14 lat, dla którego 50 zł to kupa kasy...

I dlatego moja rada dla niego: przestań się przejmować naciągiem tylko smerfuj solidnie 2h dziennie!

Dameis, oczywiście że "profesjonalistów" też wadliwe remo drażnią. Nawet pewnie bardziej!
Ale zobacz taki Woodys Backline - obojętnie czy warstwa remo schodzi po 2 h czy nie, to oni wymieniają naciągi przed każdą sztuką, festiwalem, bo każdy gwiazdor chce mieć świeże naciągi, strojone pod siebie itd.

Dameis 
Szalony dżentelmen

Wysłany: 23-09-2014, 14:31   

francuz napisał/a:

Dameis, oczywiście że "profesjonalistów" też wadliwe remo drażnią. Nawet pewnie bardziej!
Ale zobacz taki Woodys Backline - obojętnie czy warstwa remo schodzi po 2 h czy nie, to oni wymieniają naciągi przed każdą sztuką, festiwalem, bo każdy gwiazdor chce mieć świeże naciągi, strojone pod siebie itd.

Nie no jasne :-) Tym bardziej endorserzy mają przygotowane nówki zestawy z nówkami skórami jak przyjeżdżają na miejsce.

Ale np. taki Benny Greb, sam mówił, że jak jeździł z 3erGezimmeR na tygodniową trasę, to jeździł ze swoim zestawem i naciągi na trasę 1-2 tyg mu starczały. W tym wypadku robi się już to upierdliwe. ;-)

Smakosz 

Wysłany: 30-09-2014, 17:22   

PANOWIE, dzis przysżły moje nwoe naciągi Remo CS Coated 14" oraz 12,13,16 REMO EMperor Coated, powiem tak najgorzej trzyma sie tom 12, dużo zdarc ma ale baaardoz malutkich, a najlepiej tryzma się werbel oraz Floor 16", nie wiem czy zamało nan ich grałem czy poporstu ten 12 był wadliwy

bebzoon 
Radio Landsberg

Wysłany: 22-10-2014, 15:51   

Ok, oblazł nowy Remo CS + emperory coated 12" i 16" (gram na dwóch tomach), NIGDY nie kupię już naciągów REMO, przesiadam się na Evansy G2, pretensje mam tylko do siebie za zakup ostatniej szansy, pozdrawiam Użyszkodników :-)

adamsz 

Wysłany: 22-10-2014, 17:34   

Ja dopiero co kupiłem Emperora X Coated ze starym logo. Grany około 8h - na razie nic nie odpryskuje, jedynie widać delikatne ślady po pałkach. Czyli to chyba jednak problem naciągów z nowym logo, a te ze starym można bezpiecznie kupować, jak się gdzieś jeszcze trafią.

drummer06487 

Wysłany: 22-10-2014, 18:11   

adamsz, Można wiedzieć czy gdzieś jeszcze są takie dostępne? Mój stary Cs powoli siada i nie wiem w co celować?

adamsz 

Wysłany: 22-10-2014, 19:04   

Ja kupiłem w Riff-ie Megastore, tyle, że osobiście. Przy czym sprzedawca doskonale wiedział o co biega z remo i sam mi wyszukał starą wersję.

Friq 

Wysłany: 22-10-2014, 19:07   

Najlepiej w Evans Power Center Reverse Dot :D

Odpowiedz do tematu