Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tama Superstar - Granstar
Autor Wiadomość
Irekmisko 

Wysłany: 14-09-2016, 07:03   Tama Superstar - Granstar

Witam. Jaka serie była wyżej? Wiem, że stary Superstar to już była bardzo wysoka półka. Tylko nic nie mogę znaleźć na temat Granstara.

adamsz 

Wysłany: 14-09-2016, 09:42   

Zasadniczo to są podobne bębny.
W skrócie było tak - najwyższą seria Tamy na poczatku lat 80-tych był Artstar (brzoza+cordia), ale był też brzozowy Superstar (w latach 70-tych najwyższa seria), który choć umownie był niższą serią, to wciąż były to beczki profesjonalne i z najwyzszej półki. W 1986 roku zaprezentowano Artstara II (klon) oraz Granstara (brzoza). Nie ma wątpliwosci, że Artstar II zastąpił Artstara na najwyzszej półce beczek od Tamy i że są to bębny bezsprzecznie high-end. Podobnie Granstar zastąpił Superstara, jednak pojawiaja się głosy, że 'to już nie to samo', głównie przez wykończenie okleiną, co przez niektórych jest uważane za rozwiązanie budżetowe, zabijające rezonans, nieprofesjonalne, badziewne i ogólnie do dupy.
Także odpowiadając na Twoje pytanie - to są serie niemal równe sobie, z minimalnym wskazaniem na Superstara z uwagi na wykończenie. Poza tym Superstar to beczki, które bardziej 'zaistniały' na rynku. Ich nazwa to swego rodzaju legenda, którą Tama teraz odgrzewa i próbuje odcinać kupony od dawnej sławy oferując model wykorzystujacy tę historyczną nazwę.
Jak przejrzysz sobie stare katalogi Tamy, to powinien Ci się wyklarować jakis obraz:
http://www.tamadrum.co.jp....php?era=80&p=1

Irekmisko 

Wysłany: 14-09-2016, 22:54   Tama Superstar

Sprawa jest taka, jest kompletny Superstar w wiszacymi tomami 12 i 13. Zostal dokupiony tom 10 i ten tom jest wlasnie z serii Granstar . Slyszalem cos o Superstarze z lat 80-ych. Dla wielu jest to najlepsza Tamarka w historii, dlatego z zasady ja przytule. Dzieki za informacje.

[ Dodano: 15-09-2016, 06:41 ]
Rzeczywiscie, widzialem i ogrywalem w sklepie Superstara nowej generacji za 1400 Euriszow. Bebny nie brzmialy ciekawie. To juz zdecydowanie brzmieniowo i jakosciowo jest lepszy Natal Spirit, ktory kosztowal 600 Euro mniej.

Przemo 
VIVID

Wysłany: 15-09-2016, 07:27   

Mam katalog z 1989 roku i jest tam też seria Granstar Custom. Ta seria jest lakierowana. Granstar to taki tamowski odpowiednik Yamahy Recording. Na Superstar w latach 80-tych grał m.in Stewart Copeland a na Granstar Lars Ulrich.

adamsz 

Wysłany: 15-09-2016, 08:21   

Przemo napisał/a:
Na Superstar w latach 80-tych grał m.in Stewart Copeland a na Granstar Lars Ulrich.

Lars też przez pewien czas grał na Superstar-ach (Ride The Lightning i część tras po Master Of Puppets). Natomiast jego słynne, białe bębny z czarnych hardwarem to był Granstar II. Gdyby rzecz działa sie 10 lat wcześniej, to pewnie byłby to Superstar, ale w tym czasie seria Superstar już nie była produkowana.

Irekmisko 

Wysłany: 15-09-2016, 11:05   Tama Superstar

Tamarke bede odbieral za tydzien. Juz jestew ciekawy jak bedzie gadala.

grummer 

Wysłany: 16-09-2016, 06:43   Re: Tama Superstar

O, to temat dla mnie :badgrin: . Zapraszam pod te linki:

Moja Tamara

Recenzyjka Tamary

Co do Granstara, to były wersje okleinowe i lakierowane. Jak je rozróżnić? Te pierwsze miały lakierowany środek przezroczystym matem, natomiast drugie miały lakier w środku w kolorze bębnów. Superstar miał w sumie 3 odmiany. Pierwsza od 1976 r. do 1980/81 miała wzmacniane obręcze i cieńsze korpusy + tłumiki wew, wykończenia matowe i okleinowe. Druga (1982-1985) miała grubsze korpusy, lakier z połyskiem, brak tłumików i dodatkowe rozmiary X-tras. Trzecia wersja to już praktycznie Granstar z lugami od Superstara. Poznać je można po wykończeniu wnętrza korpusu w kolorze wykończenia bębnów, logo ma już pochyloną literkę T i ścięte krawędzie są pod kątem 45 st. z obydwóch stron z lekko zaokrągloną zewnętrzną ścianką (modele wcześniejsze miały je półokrągłe obydwie). To tak w wielkim skrócie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zestawami Larsa z lat 80, to tutaj opisałem wszystkie:

Zestawy duńskiego Tenisisty

Odpowiedz do tematu