Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Talerze
Autor Wiadomość
Szymoch 

Wysłany: 31-01-2014, 22:49   Talerze

Siemka! jestem tu nowy i szukam lepszych talerzy do perkusji niż mam... mam jakies stare polmuzy, ale wystarczalo mi to bo dopiero zaczynam ;) ale od pewnego czasu zaczyna mi brakowac lepszego brzmienia, wiec zwracam sie do was! jakie polecacie talerze na poczatek? nie chodzi mi tu o jakies wysokie półki, tylko cos dobrego za male pieniadze ;)
z crash'y myslalem nad : MEINL RAKER CRASH 15" / MEINL AMUN CRASH 16"
z ride : Ride Meinl HCS 20"
z hi-hat : Zildjian ZBT 14" / Sabian B8 14" / Sabian Solar / Orion Twister / Headliner 14" / Zildjian ZXT Rock 14" / Paiste 504.
dlaczego te? poniewaz znalalazlem takie na allegro i tablicy w cenach ktore mi odpowiadaja, poniewaz wielkiego budżetu nie mam :/ pomozcie co wybrac! z góry dziekuje! ;)

Metalizer 

Wysłany: 31-01-2014, 23:47   

Crashe ok.
Ride broń Boże. Toż to mosiądz. Nigdy nie bierz mosiądzu.
HH: Sabian B8 jest ok. Paiste pewnie też. Ale o jaki Ci chodzi? 505 czy 502, ewentualnie 402? Bo serii 504 nie ma, nie było i raczej nie będzie.
Solar i Twister to mosiądz. Headliner - z tego co kojarze - też.
Zildjian ma bardzo słabe niskie serie.
Paiste'y... Jak już pisałem to 504 mogłeś pomylić z 502, 505 albo 402.
Paiste 402 jest raczej słaby; Paiste 502 w miarę, ale gorszy niż B8 Sabiana (wg mnie), Paiste 505 to jest zaje blaszka. Jak masz okazję ją dostać to bierz. Posłuży Ci lata i nie będziesz chciał zmieniać. Chyba że na jej starszego brata - 2002.

Aha, i zdecyduj się na dział. Bo dwa te same posty w różnych działach to trochę przesada :D

Hejnal2 

Wysłany: 27-06-2016, 12:27   

A co sądzicie o talerzach marki Amedia , o takich http://sklepperkusyjny.pl...8-pokrowiec.jpg ? Uzywacie? Sprawdzają się?

Kajoj 

Wysłany: 28-06-2016, 18:13   

Amedia robi spoko blaszki. Są dosyć tanie i jest mało blaszek w tej cenie oferujących walory brzmieniowe zbliżone do tych Amedii. Trzeba pamiętać że są to blaszki tureckie więc na pewno będzie to powtarzalność brzmienia i jakość jak u Paiste.

Odpowiedz do tematu