Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonor, Pearl, Ludwig, DW PDP - pomoc w doborze perkusji
Autor Wiadomość
mayster 
mayster

Wysłany: 02-10-2016, 14:11   Sonor, Pearl, Ludwig, DW PDP - pomoc w doborze perkusji

Cześć,
Ostatnio rozmyślam nad zakupem perkusji. Kiedyś już grałem jakiś czas i jakieś podstawy jeszcze pamiętam. Rozmyślałem nad kupnem perkusji akustycznej, ale nie wykluczam również elektronicznej. Mieszkam w domu z garażem, także miejsce na perkusje się znajdzie. Kwestia tego co polecicie mi z tych perkusji. Ostatnio rozmyślałem nad takimi:
-Sonor SSE 12 Safari Galaxy
http://drumstore.pl/produ...ari_galaxy.html

-PEARL MIDTOWN (16/10/13/13) MDT764P
http://drumstore.pl/produ...13_mdt764p.html

-PEARL ROADSHOW 18/10/12/14/13 - RS585C
http://drumstore.pl/produ..._pokrowcem.html

-Ludwig Breakbeats
http://drumstore.pl/produ...eakbeats_1.html

-DW PDP New Yorker
http://drumstore.pl/produ...entrala_18.html

Lub z elektronicznych:

-Alesis DM7X
-KAT KT1

Budżet ok. 2000zł. Wiem, że perkusje akustyczne to przede wszystkim same bębny, ale z czasem dokupi się resztę hardwaru oraz blachy. Co powiecie na ten temat ?
Ostatnio zmieniony przez mayster 05-10-2016, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  

marq83 

Wysłany: 03-10-2016, 14:03   

Witam. Co do wyboru jednego z proponowanych zestawów akustycznych to kwestia indywidualna, ale ja proponowałbym iść w akustyka. Jestem tego zdania, że żaden elektroniczny set (a napewno z tych tańszych) nie zastąpi nam bębnów akustycznych. Miałem kiedyś Ddrum 4 se i mimo, że jest to dobry sprzęt, to zaczął mnie mocno ograniczać i po czasie powróciłem do zestawu akustycznego. Pozdrawiam.

bialykrzys 

Wysłany: 03-10-2016, 15:07   

marq83 napisał/a:
Witam. Co do wyboru jednego z proponowanych zestawów akustycznych to kwestia indywidualna, ale ja proponowałbym iść w akustyka. Jestem tego zdania, że żaden elektroniczny set (a napewno z tych tańszych) nie zastąpi nam bębnów akustycznych. Miałem kiedyś Ddrum 4 se i mimo, że jest to dobry sprzęt, to zaczął mnie mocno ograniczać i po czasie powróciłem do zestawu akustycznego. Pozdrawiam.

Również te najdroższe nie zastąpią akustyka, coś o tym wiem:)
Beczki, o które pytasz to topola, podobna konstrukcja zawieszeń, okleina, podstawowe zestawy. Dla mnie jeden czort.
PEARL ROADSHOW 18/10/12/14/13 - RS585C jest z hardware i talerzami???

mayster 
mayster

Wysłany: 03-10-2016, 16:04   

marq83 napisał/a:

Ja również bym wolał akustyczne. Moją pierwszą perkusją było Amati :smile:

bialykrzys napisał/a:
Beczki, o które pytasz to topola, podobna konstrukcja zawieszeń, okleina, podstawowe zestawy. Dla mnie jeden czort.

Rozumiem. Tak jak jest w ogłoszeniu, chyba cały zestaw z harware i talerzami tylko nie wiem jak z jakością Pearla.

Dlatego pytam Was o doradzenie w wyborze bębnów. Może ktoś z Was ogrywał czy słuchał poszczególne bębny i się wypowie na ten temat, bo będę musiał się w końcu zdecydować na któreś z nich ;)

bialykrzys 

Wysłany: 03-10-2016, 17:29   

mayster napisał/a:
marq83 napisał/a:

Ja również bym wolał akustyczne. Moją pierwszą perkusją było Amati :smile:

bialykrzys napisał/a:

Rozumiem. Tak jak jest w ogłoszeniu, chyba cały zestaw z harware i talerzami tylko nie wiem jak z jakością Pearla.

Dlatego pytam Was o doradzenie w wyborze bębnów. Może ktoś z Was ogrywał czy słuchał poszczególne bębny i się wypowie na ten temat, bo będę musiał się w końcu zdecydować na któreś z nich ;)

Moim zdaniem jakość samych beczek w przedstawionych przez Ciebie modelach jest sobie równa. W tych przypadkach ważny jest jedynie osprzęt. W żadnym z nich nie masz zawieszenia niezależnego, obręcze zapewne 1,6 mm, dopytaj może któreś są z obręczami power hoop 2,3 mm. Wszędzie okleina, topola itp. Nie widzę różnicy. Musisz wybrać centralę, tam z tego co pamiętam były od 18-20 cali. No i pamiętaj, że Ludwig to taki uliczny ,,kombajn"z centralą 16 i pojedynczym tom holderem, nie doczepisz drugiego toma np.

tutkaprof 

Wysłany: 03-10-2016, 22:32   

bialykrzys napisał/a:

Moim zdaniem jakość samych beczek w przedstawionych przez Ciebie modelach jest sobie równa. W tych przypadkach ważny jest jedynie osprzęt.

No niezupełnie. Dwa z tych zestawów mają centralę 16", która brzmi dosyć specyficznie i ja bym nie polecał jej dla kogoś, kto ma zapewne standardowe oczekiwania.

Pearl wygląda bardzo kusząco, ale cena z całym hardwarem i "talerzami" jest podejrzanie niska, wolałbym obejrzeć to dokładnie przed kupnem. Poza tym centrala jest bardzo płytka, tylko 12", co też nie do końca musi być zadowalające amatora standardu.

PDP ma najfajniejszą centralę, ale za to floor ma zaledwie 13 cali - to też niedużo.

Polecałbym szukać używanej Gretsch Catalina Club Jazz albo obejrzeć tego Pearla.

bialykrzys 

Wysłany: 04-10-2016, 14:46   

tutkaprof napisał/a:
bialykrzys napisał/a:

Moim zdaniem jakość samych beczek w przedstawionych przez Ciebie modelach jest sobie równa. W tych przypadkach ważny jest jedynie osprzęt.

No niezupełnie. Dwa z tych zestawów mają centralę 16", która brzmi dosyć specyficznie i ja bym nie polecał jej dla kogoś, kto ma zapewne standardowe oczekiwania.

Pearl wygląda bardzo kusząco, ale cena z całym hardwarem i "talerzami" jest podejrzanie niska, wolałbym obejrzeć to dokładnie przed kupnem. Poza tym centrala jest bardzo płytka, tylko 12", co też nie do końca musi być zadowalające amatora standardu.

PDP ma najfajniejszą centralę, ale za to floor ma zaledwie 13 cali - to też niedużo.

Polecałbym szukać używanej Gretsch Catalina Club Jazz albo obejrzeć tego Pearla.

Oceniałem jedynie korpusy bębnów i osprzęt. Oczywiście pełna racja jeśli chodzi o centrale, zauważyłem to rzecz jasna i napisałem o tym w poście powyżej ale kolega zestawił beczki bez konkretnych oczekiwań, wielkość centrali więc nie brałem pod uwagę dokonując oceny. Dla mnie cena z hardware również dziwnie niska stad moje pytanie czy to możliwe.
Biorąc pod uwagę mniejsze centrale to Gretsch klonowy jazz club jest z 18 calową centralą bardzo fajny, jednak za 2 tyś, nie kupi nowej to wydatek ok 3 tys., używanej dawno nie widziałem.

mayster 
mayster

Wysłany: 08-10-2016, 01:13   

To, która według Was z mojego zestawienia byłaby najlepszym wyborem gdybyście sami dla siebie chcieli sobie kupić ? Nówka czy używka ? Budżet do 2k zł, bo drugie tyle na ewentualny osprzęt plus blachy, a nie chce inwestować dużo póki nie jestem dobrze obeznany w temacie. Ważne, żeby dobrze brzmiała, stroiła. Jeśli chodzi o centralki to nie chciałbym dużej na pewno, 22 i 20 są za duże, więc ewentualnie 18 lub 16 o odpowiedniej głębokości. Na reszcie bębnów (tomów i werblu) się nie znam, nie wiem, które najlepiej brzmią i są w dobrych konfiguracjach dobrane, dlatego proszę o pomoc Was koledzy, bo macie większe doświadczenie w tej sprawie.

bialykrzys 

Wysłany: 08-10-2016, 21:40   

mayster napisał/a:
To, która według Was z mojego zestawienia byłaby najlepszym wyborem gdybyście sami dla siebie chcieli sobie kupić ? Nówka czy używka ? Budżet do 2k zł, bo drugie tyle na ewentualny osprzęt plus blachy, a nie chce inwestować dużo póki nie jestem dobrze obeznany w temacie. Ważne, żeby dobrze brzmiała, stroiła. Jeśli chodzi o centralki to nie chciałbym dużej na pewno, 22 i 20 są za duże, więc ewentualnie 18 lub 16 o odpowiedniej głębokości. Na reszcie bębnów (tomów i werblu) się nie znam, nie wiem, które najlepiej brzmią i są w dobrych konfiguracjach dobrane, dlatego proszę o pomoc Was koledzy, bo macie większe doświadczenie w tej sprawie.

Z Twoich propozycji PEARL ROADSHOW 18/10/12/14/13 - RS585C, jednak szukałbym używki np. Gretsch Catalina Club jazz (jak pisze kolega powyżej) ma centralę 18". Generalnie trudno znaleźć używany zestaw z małą centralą.

Z używki wziąłbym to:
Brzozowy Sonor, tylko centrala 20"
https://www.olx.pl/oferta...html#968a14a02e

z używki wart uwagi również:

Ludwig
https://www.olx.pl/oferta...html#968a14a02e

mayster 
mayster

Wysłany: 15-10-2016, 15:01   

bialykrzys, Dzięki za propozycje.
W moim przypadku nie wiem czy sugerować się z jakiego drewna jest wykonana perkusja. Nie zależy mi na ilości bębnów tylko na jakości, żeby to ładnie grało i stroiło. Jeśli chodzi o gatunek muzyczny to ciężko powiedzieć, bo dopiero sobie przypominał jak to się grało i dokształcał dalej. Ogólnie szeroko pojęty rock, hard rock, funk, blues ale nie konkretne mięso.

Odpowiedz do tematu