Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leszek
11-03-2013, 19:56
Skrzynia Skarbów!
Autor Wiadomość
Beenek 

Wysłany: 16-02-2013, 15:39   Skrzynia Skarbów!

Chcę się z Wami podzielić efektem końcowym mojego projektu odsłuchu „do ucha” na koncerty i próby. Już dość dawno rozpocząłem swoją przygodę z odsłuchem w słuchawkach. Bardzo przypadła mi wygoda, i komfort gry. Mam nadzieję, że komuś przyda się ten opis lub kogoś zainspiruje.

Słuchawki

Próbowałem już różnych, na początku były to douszne słuchawki 4world za 20zł (swoją drogą za tą cenę naprawdę dawały radę), później były Img Stage Line MD-5000DR, w których bardzo szybko padł głośnik a do tego mocno uciskały uszy. Potem Creative EP 60. Stwierdziłem, że pora na coś lepszego. Kupiłem Extreme Isolation 29 ale po tygodniu testowania oddałem do sklepu bo to jeszcze nie było to(uszy bardzo się pociły i grzały, no i duże rozmiary). Ostatecznie padło na Shure SE 215. To był strzał w 10! Szukałem czegoś koło 300zł ale zarazem nie chciałem wywalić pieniędzy w błoto. Za tą kwotę naprawdę polecam! Super izolacja i dźwięk przyjemny no i wykonanie pierwsza klasa.

Mikser

Odkąd na koncertach grałem w słuchawkach miksera pożyczał mi znajomy klawiszowiec. Był to 8 kanałowy mikser o rozbudowanych możliwościach ale dla mnie zbyt duży i nieporęczny. Zdecydowałem, że pora się uniezależnić i wybór padł na dobrze już znany mikserek Behringer xenyx 502. Szukałem czegoś małego, lekkiego i taniego i to był dobry wybór. Nie użyłbym go do nagłaśniania ale do odsłuchu sprawdza się w 100%.

Limiter

Chyba każdy kto miał do czynienia z odsłuchem w słuchawkach wie co to znaczy nagły skok poziomu głośności, sprzężenie z mikrofonów lub wypięcie przez kogoś kabla. Ze względu na komfort gry i bezpieczeństwo słuchu zacząłem rozglądać się za limiterem. Trochę to trwało gdyż modele dostępne w Polsce to głównie procesory dźwięku do Racków 19 calowych(czyli jak na moje potrzeby za duże). W końcu trafiłem na Kompaktowy procesor dźwięku Behringer Shark DSP 110 z limiterem. Dźwięk z samego miksera dawał jeszcze trochę szumów jednak po przepuszczeniu sygnału przez wspomniany procesor pięknie wyczyściło sygnał wchodzący do miksera. Za tą cenę i na moje potrzeby sprzęt w 100% spełnia moje oczekiwania. Cały czas jeszcze testuje limiter i jeszcze muszę się zaznajomić ze wszystkimi ustawieniami żeby w pełni móc wykorzystywać potencjał tego urządzona ale wiem, że jego zakupu nie będę żałował.

Skrzynka

W czasie kiedy kompletowałem wyżej opisywany sprzęt zrodził się w mojej głowie pomysł stworzenia z tego poręcznego zestawu, którego rozłożenie i podłączenie nie będzie zabierało wiele czasu. Tak więc rozpocząłem pomiary i poszukiwania odpowiedniej skrzynki. Kila telefonów do supermarketów i już wiedziałem, że w katowickim Realu mają wyprzedaż aluminiowych skrzynek na narzędzia. Pojechałem, wymierzyłem, zakupiłem!(prawie jak Juliusz Cezar:P). Kiedy już miałem wszystko zabrałem się do montowania miksera oraz limitera w skrzynce, tu pojawił się mały problem gdyż skrzynka była tak dobrana, że po umieszczeniu w niej całego sprzętu nie pozostawało wiele miejsca na jakieś klamry przytrzymujące żeby skrzynkę itd. A zależało mi na możliwość demontażu całości chociażby ze względu na gwarancje. W końcu czytając instrukcję do Behringera DSP110 znalazłem wzmiankę o możliwości montażu w racku i dopiero wtedy zauważyłem 2 małe otwory na śruby na spodzie limitera. Przewierciłem otwory w dnie i po przykręceniu, jedno miałem z głowy. Z mikserem nie było tak łatwo ale ostateczni odkręciłem 2 leżące po przekątnej śruby z obudowy i po wywierceniu otworów przykręciłem mikserek do skrzynki. Spodobało mi się to kombinowanie ze skrzynką i stwierdziłem, że ze względu na ułożenie limitera nie wygodne będzie wpinanie kabla sygnałowego na koncercie więc postanowiłem zrobić gniazdo xlr w tylnej ściance skrzynki które będzie na stałe połączone z limiterem. Kiedy już także to było gotowe ubzdurałem sobie, że fajnie by było gdyby zasilanie też było podłączone a ja tylko jednym kablem podłączał bym całość. Początkowo był pomysł montażu listwy zasilającej w skrzynce i trzymanie zwiniętego kabla w skrzynce jednak z powodu małej ilości miejsca zrezygnowałem z takiego rozwiązania. Jednak przeszukując Internet wpadłem na inne rozwiązanie otóż dlaczego by nie zamontować listwy w skrzynce i nie mieć problemu z kablem w środku montując gniazdo komputerowe w ściance? I tym sposobem powstała skrzynka którą nie ukrywam szczycę się bardzo:)!

Cennik dla zainteresowanych:
Słuchawki Shure SE 215 – 260zł
Mikser Behringer xenyx 502 – 150zł
Procesor dźwięku Behringer Shark DSP110 – 190zł
Skrzynka – 30zł
Kable gniazda itd. – w sumie ok. 20zł

Galeria
https://plus.google.com/u/0/photos/111824849449970819441/albums/5845558300207945249?tab=mq

pozdrawiam!
http://www.perkusja.org/v...p=439259#439259 - mój projekt
Ostatnio zmieniony przez Beenek 17-02-2013, 23:59, w całości zmieniany 5 razy  

tata_perkusisty 

Wysłany: 16-02-2013, 15:59   

Brawo! Świetna sprawa i fajnie wszystko opisałeś. Na pewno komuś się przyda, zwłaszcza info o limiterze :)
P.s. Skasuj drugi temat - chyba się dwa takie same na raz dodały.

Beenek 

Wysłany: 16-02-2013, 18:24   

dzięki:)
a co do drugiego tematu to musiało się coś zwiesić przy wysyłaniu już to ogarnę:)

ChrisTDrm 

Wysłany: 16-02-2013, 19:29   

Kurcze, świetna robota, na prawdę. Jedyne do czego ja bym się doczepił to np.: wyjście XLR jest na tej części skrzynki, którą kładzie się najczęściej na ziemi, dlatego tu bym to albo zmienił na bok gdzieś (jeśli jest możliwość) albo bym zastosował jakąś klapkę/zaślepkę. A druga sprawa to już kosmetyka - izolacja przy tym zasilającym kablu komputerowym - zastosowałbym rurkę termokurczliwą, wygląda estetycznie i jest prosta w użyciu :)

Całość wygląda na świetną robotę i szczerze mówiąc taki gadżet mógłbyś nawet sprzedawać :)

Jeśli byłaby kiedyś taka możliwość, to chętnie bym się zgłosił do Ciebie o wykonanie takiego bajeru :) Póki co JESZCZE nie planuję takiego zakupu, ale w razie czego chętnie bym skorzystał.

Beenek 

Wysłany: 16-02-2013, 22:05   

dzięki za docenienie pracy:) z tym gniazdem xlr to skrzynka ma takie plastikowe nózki, które nie pozwalają na kontakt gniazda z podłożem, ale zaślepka to dobry pomysł a termokurczliwej rurki muszę poszukać:) a co do zamówienia to jestem otwarty na propozycje:)
Ostatnio zmieniony przez Beenek 16-02-2013, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

ChrisTDrm 

Wysłany: 16-02-2013, 22:38   

mi nie chodzi bezpośrednio o powiedzmy jakieś mechanicze uszkodzenie, ale nie daj że gdzieś się na mokrym walizkę położy i potem co zrobić... jeśli ktoś się nie zorientuje, to może być niebezpiecznie.

Beenek 

Wysłany: 16-02-2013, 22:41   

no fakt, ta zaślepka będzie dobrym pomysłem:)

Kuba93 

Wysłany: 17-02-2013, 13:11   

Jaki inny limiter moglibyście polecić zamiast Behringer Shark DSP110? aktualnie na allegro używany stoi za 250zł... troszkę drogi...

Beenek 

Wysłany: 17-02-2013, 16:49   

szukałem długo i uwierz w tej cenie ciężko w Polsce coś innego dostać:/ chyba, że szukać coś za oceanem ale w sumie też coś koło tego wychodzi. Ja swój kupiłem za 190zł z przesyłką. Jeszcze jest jedna opcja z tym, że trzeba by się było kogoś kompetentnego zapytać lub wypróbować czy limitery stosowane do gitary też zadziałają:)

Broneek-13 

Wysłany: 17-02-2013, 17:37   

Dość ciekawe i bardzo przydatne, ale powiedz mi proszę do czego dokładnie służy ten limiter ? i nie można by go sobie odpuścić ?
i jak na próbach podłączasz do tego wszystkie piece ?? :biggrin:

Broneek-13 

Wysłany: 17-02-2013, 20:02   

Aha, czyli ogranicza wszystkie zbędne piski i inne tego typu ?
jak np pisk kolumn, gdy skieruje się mikrofon w jej stronę ? :???:

Kuba93 

Wysłany: 17-02-2013, 23:13   

ja mam jeszcze takie pytanie. Gdzie wpiąc ten limiter w mikserze?

Beenek 

Wysłany: 17-02-2013, 23:21   

Limiter w tym przypadku ma chronić słuch przed nagłymi skokami natężenia dźwięku(patrz google). A z próbami kwestia wygląda tak, że mamy wszystko podłączone pod nagłośnienie a ja wpinam do mojej skrzynki sygnał z miksera zespołowego i wszystko ładnie słyszę :razz:

[ Dodano: 17-02-2013, 23:30 ]
Limitera nie podłącza się "w mikserze" :lol: w moim przypadku wygląda to tak, że sygnał od akustyka(aux)"wchodzi" do limitera(podłączony za pomocą wejścia xlr) i już przerobiony(czysty) sygnał z limitera wchodzi do miksera(gniazdo xlr lub 1/4 jack), który w tym przypadku służy do kontroli głośności odsłuchu i metronomu, który jest wpięty na osobnym kanale ;)
Ostatnio zmieniony przez Beenek 17-02-2013, 23:52, w całości zmieniany 2 razy  

Kuba93 

Wysłany: 17-02-2013, 23:40   

Dzięki ;) własnie o to mi chodziło. Może trochę żle sprecyzowałem pytanie ;)

Beenek 

Wysłany: 17-02-2013, 23:47   

czyli pomogłem?:)

Kuba93 

Wysłany: 17-02-2013, 23:51   

tak ;) jeszcze tylko dozbierać troszkę pieniazków i zrobie sobie podobną skrzyneczkę. A te dwa takie "czarne" to są zasilacze od miksera i limitera?

Beenek 

Wysłany: 17-02-2013, 23:55   

Tak to są zasilacze do miksera i limitera:)

leszek 

Wysłany: 11-03-2013, 21:08   

Pomyśl pomyśl o takich produkcjach, się kiedyś do ciebie odezwę. ;)

Beenek 

Wysłany: 11-03-2013, 22:57   

cieszę się w takim razie będę czekał na zamówienia:)

dos 

Wysłany: 11-11-2013, 21:24   

świetne, gratulacje i wyrazy uznania za pomysłowość i wykonanie :)

maciekomis 

Wysłany: 20-11-2013, 18:18   

Świetny pomysł z tymi gniazdami w neseserku!

Ja śmigam na czymś takim.
Troszkę większa konsolka, dużo miejsca zajmuje.

Beenek 

Wysłany: 21-11-2013, 20:04   

ale bałagan...:P

maciekomis 

Wysłany: 21-11-2013, 22:21   

stare zdjęcie. po trasie było znaaacznie gorzej! jakieś kapsle i plastry i dziwne substacje sie walały. ostatnio posprzątalem. ;)

Nieznamsienatym 

Wysłany: 21-12-2013, 19:56   

Dzięki za temat, bo właśnie przymierzam się do stworzenia właśnie takiej skrzynki, jaką opisałeś wyżej.
I mam kilka pytań.
1. Jak kupię Xenyn 802, to chyba nikt się nie obrazi, prawda? Chyba lepsze, bo model brzmi jakoś młodziej :P. Jak jestem w błędzie, to popraw proszę.
2. Limiter jest bardzo potrzebnym sprzętem? Generalnie wyjdzie mi tyle co mikser, bo na allegro znalazłem Behringer Shark DSP110 za 250zł tylko. Jakieś tańsze opcje?
3. Jakie kable muszę dokupić? Powiedzmy, że chcę podłączyć bass, klawisze i dwie gitary. Z czego każdy jeszcze musi mieć odsłuch. No i jeszcze ja na perce też chcę to wszystko słyszeć.
Z góry dzięki za czas : )

leszek 

Wysłany: 22-12-2013, 09:15   

Nieznamsienatym napisał/a:
2. Limiter jest bardzo potrzebnym sprzętem?

Chroni słuch. Bez niego mooże kieedyś ogłuchniesz. Z nim będziesz dużo spokojniejszy w tej materii.

Odpowiedz do tematu