Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
SABIAN: AAX Stage Hat vs Vault V Hat
Autor Wiadomość
razcob 
Daniel

Wysłany: 26-02-2012, 16:26   SABIAN: AAX Stage Hat vs Vault V Hat

Witam.
Zastanawiam się jaki hacik kupić sobie w przyszłości .Nie wiem, czy wybrać Sabian AAX Stage hat, czy SABIAN Vault V Hat... Ogólnie lubię ciepłe, czyste i delikatne brzmienie, ale z pazurkiem. Gram rock'n'rolla, funk, heavy/power metal, trochę muzyki elektronicznej, thrash metal, blues i tak dalej. Który hat bardziej polecacie ? Oba mi się podobają, ale nie wiem który wybrać. Tak mi się wydaje , że AAX Stage jest odrobinę za ciemny dla mnie, a Vault ma odrobinkę za mało pazura. Ogólnie lubię szlachetne brzmienie HH... Doradźcie ! :D

Pozdrawiam
Daniel

jaworki7 

Wysłany: 26-02-2012, 16:33   

Ja osobiście wziąbył Vaulta. Grałem niedawno na takim i muszę przyznać, że jest świetny. Dobre, mocne brzmienie, fajnie słychać go z pozycji słuchacza. Niby brilliant, a ma taki charakter jak natural.

razcob 
Daniel

Wysłany: 26-02-2012, 16:35   

Mówissz, że ma charakter jak natural - to znaczy , ze ma suche brzmienie ? :)

zahar_hombre 

Wysłany: 26-02-2012, 16:38   

Mi wersje HH i HHX nigdy nie podeszły, bo właśnie dla mnie są... zbyt szlachetne :D Sam też lubię takie brzmienie hatów jak Ty. Póki co gram na Sabianie AA Metal-X i muszę przyznać że jest to rewelacja wśród hi-hatów do grania mocnej muzyki. Pomyślałem sobie o jego lżejszej wersji http://www.youtube.com/watch?v=eoC6N1Xj3-Y i być może warto przemyśleć zakup tego właśnie modelu, tym bardziej że ładnie będzie się zgrywał z blachami które planowałeś kupić (AAX Metal Crash itd.). Jest bardzo uniwersalny.

StecuPL 
Leitto

Wysłany: 26-02-2012, 16:39   

Ja mam AAX 14 stage i jest fajny jak dla mnie :smile:

Feat Boy Dużo Takich

jaworki7 

Wysłany: 26-02-2012, 16:44   

razcob napisał/a:
Mówissz, że ma charakter jak natural - to znaczy , ze ma suche brzmienie ? :)

Takie coś pomiędzy brilliant, a natural.

razcob 
Daniel

Wysłany: 26-02-2012, 16:48   

Z drugiej strony też nie chcę miec takiego samego brzmienia jak 1/3 użytkowników sabiana :P (czyt: kupić Stage Hat). Korci mnie ten Vault, ale boję się, że będzie trochę za delikatny przy metalu.

zahar_hombre 

Wysłany: 26-02-2012, 17:08   

Kiedyś byłem na przeglądzie zespołów metalowych w moim mieście. Perkusiści każdego zespołu z osobna grali na tych samych blachach, które nie były zdejmowane ze statywów aż do końca koncertu. W połowie przeglądu zwróciłem uwagę jak bardzo brzmieniowo hi-hat odstaje od crashów, splashów i ride'a. Perkusja nie była nagłaśniania. Po przyjrzeniu się hatowi z bliska, ku mojemu zdumieniu przeczytałem: "Sabian AAX Stage Hi Hat 14" ". Byłem w ciężkim szoku, pomyślałem sobie - "jak hat z profesjonalnej półki może brzmieć tak kiepsko?". No, ale to tylko moja subiektywna opinia, tu na forum też wyczytałem parę podobnych opinii na temat tego modelu (pozwolę sobie zacytować jednego z użytkowników: "[...]seria AAX Stage, która brzmi jak pokrywki do garnków[...]". Ja aż tak radykalny w mojej opinii na temat AAX Stage nie jestem, ale mam ewidentne wrażenie że z tymi blachami coś jest nie tak.

jaworki7 

Wysłany: 26-02-2012, 17:26   

razcob napisał/a:
Korci mnie ten Vault, ale boję się, że będzie trochę za delikatny przy metalu.

Byłem na sali jako słuchacz, gdzie wykorzystywany był przy mocnym rocku. Pięknie brzmiał, przebijał się przez wszystko nie tracąc szlachetności.

michals 

Wysłany: 26-02-2012, 18:22   

zahar_hombre napisał/a:
". Byłem w ciężkim szoku, pomyślałem sobie - "jak hat z profesjonalnej półki może brzmieć tak kiepsko?".

Bo grać to trzeba umić :)

devilan1410 
aMature

Wysłany: 26-02-2012, 19:06   

michals napisał/a:
o grać to trzeba umić :)

Dokładnie, sam jeszcze aktualnie gram na Stage'u i jest świetny, zdecydowanie bardziej mi odpowiada od A Custom... a co do Vki... myślę, że nie omieszkam w przyszłości. Jak poprzednik któryś napisał natomiast o HHX... dla mnie też blaszki totalnie nie warte kasy, no ale to moja prywatna opinia.
http://www.perkusja.org/v...p=425075#425075 - moja diablica

StecuPL 
Leitto

Wysłany: 26-02-2012, 19:07   

zahar_hombre,

Tak jak wczesniej napisałem ja jestem zadowolony .Kumpel swego czasu grajac na Zildjian K
stwierdził ze juz lepiej brzmiał Planet Z :lol: nie podobał mu sie dziwek hata K .Każdy ma swoj gust i wg

Feat Boy Dużo Takich

devilan1410 
aMature

Wysłany: 26-02-2012, 19:07   

A przepraszam, błąd się wkradł - HHX Evo Hat 13 w Brilliancie jest świetny...

[ Dodano: 26-02-2012, 19:08 ]
StecuPL napisał/a:
Kumpel swego czasu grajac na Zildjian K
stwierdził ze juz lepiej brzmiał Planet Z

Mnie tak brzmiał HHX Groove Hat 14"...

gtomek 
gremlin

Wysłany: 26-02-2012, 20:25   

devilan1410 napisał/a:

StecuPL napisał/a:

Bo dopiero na tym trza umieć grać ... I mówię to z całą powagą sytuacji :)
Ten hat jest bardzo trudny , trzeba się nauczyc go używać - obsługiwać - na początku też chciałem się go pozbyć , po jakimś czasie zupełnie mi przeszło...

Poza tym do autora tematu ... Coś jeszcze wybrać za Ciebie ... ?

StecuPL 
Leitto

Wysłany: 26-02-2012, 23:56   

devilan1410 napisał/a:
A przepraszam, błąd się wkradł - HHX Evo Hat 13 w Brilliancie jest świetny...

StecuPL napisał/a:

Powiem szczerze ze mi wg zaden HH z seri HHX sie nie podobał jakies taki za ciężki

[ Dodano: 27-02-2012, 00:00 ]
razcob napisał/a:
Witam.
Zastanawiam się jaki hacik kupić sobie w przyszłości .Nie wiem, czy wybrać Sabian AAX Stage hat, czy SABIAN Vault V Hat... Ogólnie lubię ciepłe, czyste i delikatne brzmienie, ale z pazurkiem. Gram rock'n'rolla, funk, heavy/power metal, trochę muzyki elektronicznej, thrash metal, blues i tak dalej. Który hat bardziej polecacie ? Oba mi się podobają, ale nie wiem który wybrać. Tak mi się wydaje , że AAX Stage jest odrobinę za ciemny dla mnie, a Vault ma odrobinkę za mało pazura. Ogólnie lubię szlachetne brzmienie HH... Doradźcie ! :D

Pozdrawiam
Daniel

Nawiązując do tematu powiem ci tak AAX Stage :biggrin: A co zrobisz to twoja osobista sprawa Pozdro dla ciebie :smile:

Feat Boy Dużo Takich

devilan1410 
aMature

Wysłany: 27-02-2012, 00:41   

gtomek napisał/a:
Bo dopiero na tym trza umieć grać ... I mówię to z całą powagą sytuacji :)
Ten hat jest bardzo trudny , trzeba się nauczyc go używać - obsługiwać - na początku też chciałem się go pozbyć , po jakimś czasie zupełnie mi przeszło...

Bardzo możliwe, biorąc pod uwagę to, że generalnie do każdej blaszki trzeba podejść kilka ładnych godzin żeby zabrzmiała fajnie... ale ten hhx jakoś totalnie nie przypadł mi do gustu. Zdecydowanie wolę brillianty.

waleeedijaz 

Wysłany: 11-03-2016, 07:58   

jak hat z profesjonalnej półki może brzmieć tak kiepsko?". No, ale to tylko moja subiektywna opinia, tu na forum też wyczytałem parę podobnych opinii na temat tego modelu (pozwolę sobie zacytować jednego z użytkowników: "[...]seria AAX Stage, która brzmi jak pokrywki do garnków[...]". Ja aż tak radykalny w mojej opinii na temat AAX Stage nie jestem, ale mam ewidentne wrażenie że z tymi blachami coś jest nie tak.

groundcontrol 
groundcontrol

Wysłany: 14-03-2016, 11:56   

devilan1410 napisał/a:
generalnie do każdej blaszki trzeba podejść kilka ładnych godzin żeby zabrzmiała fajnie...

??? Np. Paiste 2002/602/Signature - nie wymagaja zadnych godzin "pracy nad brzmieniem". Po prostu brzmia. Oczywiscie, jesli uzywa sie ich zgodnie z przeznaczeniem, ale juz np. Paiste Sound Creation to pewne wyzwanie ;-) Inna rzecz, ze np. blachy Paiste maja brzmiec z muzyka, a niekoniecznie "pod ucho grajacego".
Chyba ze chodzi o subiektywne nastawienie?
waleeedijaz napisał/a:
jak hat z profesjonalnej półki może brzmieć tak kiepsko?"

Moze, jesli uzyty niezgodnie z przeznaczeniem. Niektore blachy o podstawowym zastosowaniu okolo jazzowym moga wywolac takie wrazenie, gdy maja miec zastosowanie w muzyce mocno wzmacniaczowej, chcoby w power popie. A np. Zildjiany K, to ... w podstawowych modelach dosc ciezkie i dynamiczne blachy. Jak ktos nie wie, to sie moze zdziwic, ze K to nie to samo, co K Custom, szczegolnie jesli chodzi o klasyczne "ride", "heavy ride" i "hi-hat". Dlatego spokojnie blach serii K mozna uzywac w mocniejszych gatunkach muzyki, choc oczywiscie nie tna przestrzeni tak, jak jakis Paiste Signature/2002 power ride czy power hi-hat :-)

Pozdrawiam

Anarchismo 

Wysłany: 14-03-2016, 13:05   

żeby stwierdzić czy dana blacha siedzi czy nie, trza po prostu pograć na niej w różnych warunkach, z zespołem koniecznie w studio itp. To dopiero daje jakiś pogląd, wiadomo są blaszki do których można zacząć wzdychać już od pierwszego puknięcia, ale są też blaszki które trzeba dłużej i dokładnie poznać. Tak samo jak z babami ;)

adamsz 

Wysłany: 14-03-2016, 15:38   

Anarchismo napisał/a:
od pierwszego puknięcia(...) Tak samo jak z babami ;)

Polać mu :)

Ja(zz)centy 
Ja(zz)centy

Wysłany: 09-07-2016, 14:59   

Anarchismo napisał/a:
[..]można zacząć wzdychać już od pierwszego puknięcia[...]Tak samo jak z babami ;)

umarlem Ziomus... k... <rotfl>
pozdr.
J.

PS. wysle Ci jakiego maila niedlugo - z dzieciorami na wczasach jestem

PPS. podejrzewam (wiek = skleroza albo ten niemiec co mi ciagle wszystkie rzeczy chowa...) ze o mnie mowa byla "aax brzmia jak pokrywki od garnkow". nie podoba mi sie ich brzmienie.
a akurat aax wymagajaca seria nie jest (dla mnie niewybaczajacym bledow artykulacji -> prowadzilo to do mojej frustracji i pozbycia sie -> byl k/z 13").
ostatnio gralem w jednym ze studiow w Halifax na 16" aax stage i... brzmial milo, co mnie zdziwilo.

Odpowiedz do tematu