Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o kabel jack- jack, kombinowane podłączanie. Pomoc
Autor Wiadomość
koles1514 

Wysłany: 08-05-2016, 10:07   Pytanie o kabel jack- jack, kombinowane podłączanie. Pomoc

Czesc, wie ktos czy jest taki kabel, który który jest podobny do kabla jacka gitarowego (z jednej strony dwa jacki a z drugiej złączone w jeden jack, całość długość ok 2metrów). Chodzi o duże jacki. Właściwośc; wszystkie jacki na mono. Chodzi o podłączenie klawiszy (z jednym wyjściem) do miksera (na dwa wejścia liniowe). Prosze o pomoc.

Dodaje rysunek aby lepiej można było odczytac, bo powoli sie miesza. Rysunek przykladowy, nie przedstawia omawianych urządzeń wiec prosze patrzyć tylko na oznaczenia podpisane
Ostatnio zmieniony przez koles1514 30-05-2016, 09:09, w całości zmieniany 2 razy  

mati0311 

Wysłany: 09-05-2016, 20:18   

A nie prościej kupic kabel jack stereo na dwa jacki mono i spełni te samą role,chyba że potrzebujesz kabel niesymetryczny to inna sprawa.

rezik 

Wysłany: 09-05-2016, 22:40   

Ja mam chyba taki kabel. Z jednej strony mini-jack a z drugiej rozdziela się na dwa mono wyjscia (L+P). Wystarczy że byś dokupił przejsciówkę minijack->dużyjack i chyba z głowy ale najlepiej jakbyś to samo pytanie zadał w sklepie muzycznym.

koles1514 

Wysłany: 10-05-2016, 13:44   

mati0311 napisał/a:
A nie prościej kupic kabel jack stereo na dwa jacki mono i spełni te samą role,chyba że potrzebujesz kabel niesymetryczny to inna sprawa.
słusznie jesli ma sie wyjście na stereo, ale ja na mono wiec niekoniecznie w ten sposob da rady. Ale dzieki za odpowiedz. Co do kolegi z drugiej odpowiedzi, myslalem o tym ale nie jestem pewien, robiłem tak ale nie z klawiszami

[ Dodano: 10-05-2016, 13:50 ]
Przy mini jacku dalej jest raczej na stereo

mati0311 

Wysłany: 11-05-2016, 00:01   

Mozesz jeszcze przelutować jacka stereo na mono i bedziesz miał taki kabel jak chcesz,dwa kanały poąłaczyć ze sobą,i to samo zrobić z minusem(ekranem)

tak to ma wyglądac :D :D

koles1514 

Wysłany: 11-05-2016, 07:38   

mati0311 napisał/a:
Mozesz jeszcze przelutować jacka stereo na mono i bedziesz miał taki kabel jak chcesz,dwa kanały poąłaczyć ze sobą,i to samo zrobić z minusem(ekranem)

[url=http://images75.foto...5am.jpg]Obrazek[/URL]

tak to ma wyglądac :D :D
lutować to nie ryzykuje, wole znalezc kabel lub sposób. Pomyślalem jak np by zrobic dwa kable zlączane, tj 2 konce mono a 1 stereo czyli standardowy i drugi podobny lecz koncowka stereo zrobiona jako gniazdo na jack, ale czy tez taki jest to wątpię, moze i tak

maniek2000 
Lubię budyń :)

Wysłany: 28-05-2016, 22:41   

Ale po co chcesz jeden sygnał mono rozdzielać na dwa kable. Nie musisz się wpinać do miksera w wejście stereo. a nawet jeśli to zwykle kiedy wepniesz kabel w lewe gniazdo to jest ono domyślnie monofoniczne i dubluje sygnał na dwa kanały

koles1514 

Wysłany: 29-05-2016, 09:36   

maniek2000 napisał/a:

Ale po co chcesz jeden sygnał mono rozdzielać na dwa kable. Nie musisz się wpinać do miksera w wejście stereo.

Nie mowiłem że podpinam do miksera na stereo ;)

maniek2000 napisał/a:
a nawet jeśli to zwykle kiedy wepniesz kabel w lewe gniazdo to jest ono domyślnie monofoniczne i dubluje sygnał na dwa kanały

chodzi o to że nie mam wejscia stereo ale dwa mono (podpinanie klawiszy z wyjsciem jednym mono do miksera z wejsciami tylko na mono podwójne. Sposobek który mowisz podpinałem już ale nie kopiuje dżwięku, raczej wszystko było podpięte tak jak trzeba.

[ Dodano: 29-05-2016, 09:50 ]
Podpinane na wejscie mono lewe jednym kablem mono daje ofekty; strona lewa ok a prawa bardzo słaby sygnał.

dadoch 

Wysłany: 29-05-2016, 23:03   

a dlaczego nie możesz wyjść 2x kable stereo?

koles1514 

Wysłany: 30-05-2016, 08:48   

dadoch napisał/a:
a dlaczego nie możesz wyjść 2x kable stereo?

Po pierwsze' przeciez mowię że mam tylko jedno wyjscie na mono, więcej wyjsc nie ma.
po drugie' czemu dwa na stereo? nawet jesli by ktos brał dwa kable to wtedy na mono ;) jeden stereo to dwa mono

[ Dodano: 30-05-2016, 09:11 ]
uprościłęm powyżej treść dla lepszego obrazu i dodałem zdjęcie

dadoch 

Wysłany: 30-05-2016, 19:18   

Sorki chodziło mi o 2 mono :P nie wiem dlaczego napisałem stereo :D chyba że tak że masz 1 wyjście ;p

koles1514 

Wysłany: 31-05-2016, 07:32   

obrazek przedstawia, tresc tez

[ Dodano: 31-05-2016, 07:33 ]
tak jedno mono wyjscie

Odpowiedz do tematu