Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dla początkującego
Autor Wiadomość
kwiatek3334 

Wysłany: 27-11-2016, 19:25   Pomoc dla początkującego

Witam serdecznie Drogich perkusistów . Przybywam do was ponieważ potrzebuję waszej pomocy . Mam zamiar uczyć się grac na perkusji , przeglądam rożnego typu poradniki jak zacząć co i jak, ale zaciąłem się na temacie rytmu . Wiem co to jest rytm , wiem jakie są nuty ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem i potrzebuje waszego naprowadzenia a mianowicie , powiedzmy że chcę zagrać rytm 4/4 czyli mamy 4 czwórki na takt i jak mam niby to zagrać? czy w taki sposób że 1234 hihat 24 werbel a 1 3 stopa ? albo 2/8 czyli mamy 2 ósemki na takt czyli mam zagrać 8 hihatów ? itdl ??? Poproszę o waszą pomoc

adamsz 

Wysłany: 27-11-2016, 19:36   

Jedno i drugie będzie dobrze. Zerknij na youtube-a, jest tam sporo szkółek perkusyjnych zarówno po polsku jak i w lengłydżu.

kwiatek3334 

Wysłany: 27-11-2016, 20:50   

Aha czyli dobrze zacząłem rozumować , ale zadam jeszcze jedno pytanie właśnie do tego rytmu 2/8 . No to tak jak pisałem na początku mamy 2 ósemki czyli np mogę to zagrać w taki sposób że hihat jest na 2468 werbel na 137 i stopa też na 137 ? albo teraz weźmy rytm 5/4 czyli mamy 5 czwórek czyli np hihatem na 135 werblem na 23 a stopą 14 ? I ostatnie pytanie jeżeli mamy rytm 5/4 czyli 5 czwórek to wychodzi nam 20 dźwięków ? Dobrze to zrozumiałem ?

Odpowiedz do tematu