Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Początek z perkusją - czy ktoś zaczynał w tym wieku
Autor Wiadomość
klimas98765 

Wysłany: 19-05-2016, 13:15   Początek z perkusją - czy ktoś zaczynał w tym wieku

Witam. Jestem Damian i mam 27 lat. Pochodzę z dość małego miasta o nazwie Łomża.
Wiem, że jest sporo tematów na tym forum o początkach ale na moje pytania nie znalazłem odpowiedzi.
Do rzeczy. Od zawsze moim marzeniem jest gra na perkusji, jednak nigdy nie miałem odwagi zacząć. Natomiast teraz zastanawiam się czy nie jest już dla mnie za późno - czy ktoś zaczynał w takim wieku swoją przygodę z muzyką ? Dodam tylko że nie mam zbyt dużego pojęcia o muzyce, lubię jedynie jej słuchać i towarzyszy ona większej części mojego życia. Jeśli chodzi o nauczyciela to w mojej okolicy raczej nie będę w stanie nikogo znaleźć. Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami.

wrozkazebozka 

Wysłany: 19-05-2016, 16:06   

Kumplu jeśli chcesz to graj! Przecież chodzi tu o samą przyjemność obcowania z instrumentem, a jak będzie szło to zawsze można iść w to dalej i wiek nie jest tu żadną przeszkodą.

marcin3m 

Wysłany: 19-05-2016, 22:48   

Cytat:
Natomiast teraz zastanawiam się czy nie jest już dla mnie za późno

Nie jest
Cytat:
lubię jedynie jej słuchać i towarzyszy ona większej części mojego życia

To wystarczy

Andrew 

Wysłany: 20-05-2016, 08:19   

Ja zaczynałem po 30 :badgrin: Nigdy nie jest za późno,wystarczy,że będzie sprawiać Ci to przyjemność.
Pytanie tylko,czy chcesz sobie postukać w domu dla własnej satysfakcji,czy grać w zespole,bo jeśli to drugie,to bez nauczyciela się nie obejdzie...Jedyny problem na jaki pewnie natrafisz,to fakt,że w tym wieku opanowanie ćwiczeń wymaga dużo więcej wysiłku i czasu, w każdym razie wystarczy tylko i aż chcieć ;)

bialykrzys 

Wysłany: 20-05-2016, 17:49   

Andrew napisał/a:
Ja zaczynałem po 30 :badgrin: Nigdy nie jest za późno,wystarczy,że będzie sprawiać Ci to przyjemność.
Pytanie tylko,czy chcesz sobie postukać w domu dla własnej satysfakcji,czy grać w zespole,bo jeśli to drugie,to bez nauczyciela się nie obejdzie...Jedyny problem na jaki pewnie natrafisz,to fakt,że w tym wieku opanowanie ćwiczeń wymaga dużo więcej wysiłku i czasu, w każdym razie wystarczy tylko i aż chcieć ;)

Oczywiście nigdy nie jest za późno. Natomiast jestem za nauczycielem zawsze. Otóż, wiek rzeczywiście sprawia, że uczymy sie wolniej i właśnie nauczyciel ma pomóc nam łapać szybciej temat. Często zdarza sie, że panowie zaczynają przygodę z jakimkolwiek instrumentem w późnym wieku i szybko zniechęcają się brakiem efektów. Ponadto nie warto od początku ćwiczyć na własnym instrumencie, szkoda inwestycji jeśli bakcyla się nie połknie. Poza tym będąc w starszym wieku (czyli więcej niż kilkanaście lat) zależy nam na jak najlepszej technice, mimo tego iż wiemy że wiele się juz nie zwojuje to ambicje są wielkie:). Nauczyciel ma swój instrument i warto z tego skorzystać. Lekcja u przeciętnego nauczyciela to 30 zł a korzyści niewymierne na początkowym etapie. Mam kolegę, który zaczął w wielu 43 lat, sam sobie w domu grywa ale z nauczycielem raz w tygodniu.
Łomża to nie jest znowu tak małe miasto aby nie znaleźć nauczyciela, zapewne tu na forum są tacy. powodzenia i pozdrawiam

rezik 

Wysłany: 21-05-2016, 15:23   

Graj, wiekiem sie nie zrażaj, troche czasu minie i możesz nawet co niektórych dogonić co zaczynali wczesniej :biggrin: Jeśli chodzi o nauczyciela to jest on oczywiscie wskazany. W innym wypadku polecam przejrzeć wzdłuż i wszerz to forum. Jest tu troche zapisanej i zostawionej wiedzy. Na youtubie też filmów od groma dla każdego poziomu zaawansowania. Grunt to zrozumieć co i jak ćwiczyć i dlaczego to robić żeby szybko sie nie zniechęcić :)

klimas98765 

Wysłany: 23-05-2016, 09:03   

Dzięki za slowa otuchy ;)
W takim razie zaczne od poszukiwania nauczyciela. Mam nadzieję że znajdę kogoś na tym forum. Pozdro !

jeshu 

Wysłany: 17-06-2016, 13:24   

Skończyłem 30 lat, kupiłem perkę i uczę się gram. Nie przejmuję się niczym, ważne, że sprawia mi to zajebistą satysfakcję i tego samego życzę Tobie :smile:
Linux registered user #458509

Irekmisko 

Wysłany: 18-06-2016, 04:56   Re: Początek z perkusją - czy ktoś zaczynał w tym wieku

Nie jest wazny wiek tylko zaparcie, troche talentu - poczucie rytmu, czucie aby nie byc za glosnym, pozniej technika itd. I nie idz w najtansze nowe zestawy. Mozna sie szybko zrazic, bo brzmienie jest jakbys walil mlotkiem w dom do rozbiorki. Lepiej kupic cos uzywanego - nawet z lat 80-tych. W tych czasach gdzie mozesz w bardzo latwy sposob uzyskac materialy szkoleniowe mozesz sprobowac autodydaktycznie. Oczywiscie cwiczyc krocej a czesciej - lepiej codziennie po pol godziny niz raz na tydzien 7 godzin. Ja osobiscie zaczalem grac na powaznie w wieku 47 lat. Nie mozna sie bac nowych wyzwan.

http://www.perkusja.org/p...rch-vt91376.htm

showtek91 

Wysłany: 26-10-2016, 07:46   

Just do it, ja mam niespełna 25 i od roku zacząłem grać. Więc nie oglądaj się na nic :)

Marek1979 
Marek1979

Wysłany: 30-11-2016, 22:09   

Poszukuję nauczyciela do nauki gry na perkusji Przemyśl i okolice proszę o kontakt tel 513197684 pozdrawiam

clavia 

Wysłany: 10-12-2016, 21:56   

Ja w tym roku zaczynam naukę na samym padzie. Perkę kupię zapewne za parę lat z powodu hajsu a też mam 27lat. ;)

mati0311 

Wysłany: 13-12-2016, 08:53   

Panowie nigdy nie jest za późno,ja mam teraz 23 lata od 3 lat gram na garach i tyle co mogę powiedzieć to dużo chęci,trochę gotówki na początek i cały czas ćwiczyć bo to podstawa do osiągnięcia celu.Jeśli chodzi o nauczyciela to jest to dobra opcja,ja jestem samoukiem i sam staram się wszystko doszlifować. :D

Seth 

Wysłany: 13-12-2016, 12:02   

Jezu, gadacie jakbyście byli co najmniej po 60-tce.
Ostatnio zmieniony przez Seth 13-12-2016, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  

bialykrzys 

Wysłany: 13-12-2016, 18:53   

czytając Twoje posty odnosi się wrażenie, ze ci Panowie po 60-tce powinni się do Ciebie zwracać per pan, a avatar to tylko przykrywka dla wieku.

Odpowiedz do tematu