Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Perkusja elektroniczna do 4000zł
Autor Wiadomość
Variu 

Wysłany: 22-08-2016, 17:18   Perkusja elektroniczna do 4000zł

Witam serdecznie drogich forumowiczów :)
Ze względu na niespodziewany zastrzyk gotówki postanowiłem zakupić elektronika. Zależy mi jak na najlepszej jakości a nie ilości więc początkowo chciałbym celować w mały zestaw który z czasem mógłbym ulepszać. Obecnie rozmyślam na setem SD + BD + HH i jakiś dobry moduł do tego. Z tego co orientuję się zestawy tego typu i tak lepiej brzmią z VST więc moduł będę potrzebował tylko w celu zmniejszenia latencji. Co proponujecie? Rozmyślam nad Dig drumami + jakiś roland (moduł) + Roland CY-12-H (jeżeli by udało się upolować w dobrym stanie). Będę wdzięczny za pomoc

mosquito 

Wysłany: 22-08-2016, 19:53   

W kwestii latencji to moduł w zasadzie nie ma znaczenia. Tu najważniejszy jest szybki komputer + dobra karta audio. Najlepsze wyniki daje sprzęt apple + karta na thunderbolt - ale cena kosmiczna. Sam próbowałem wielu kombinacji i powiem ci, że szybki komputer i dobra karta usb daje radę. Wewnętrzna karta też może być ale wtedy lepiej doinstalować stery asio4all i pobawić się ustawieniami.

Variu 

Wysłany: 22-08-2016, 21:06   

w takim razie czemu ludzie podpinają bębny koniecznie przez moduł? lepiej rozpoznaje wtedy dynamikę czy jak?

mosquito 

Wysłany: 22-08-2016, 21:41   

Moduł musisz mieć (ewentualnie coś takiego jak Alesis Trigger IO). Jakiś sprzęt musi zamienić sygnały z triggerów na sygnał midi. Chodzi mi o to, że jak chcesz używać tylko VST to moduł może być prosty. Np Roland TD4. Albo jakiś inny, który ma wyjście midi, lub usb do przesyłu sygnałów midi. Za generowanie sampli odpowiada komputer i ten musi być dobry jak nie chcesz mieć dużej latencji. Aby grało się komfortowo latencja musi być niska.

dadoch 

Wysłany: 22-08-2016, 22:49   

Mi się udało wyrwać yamahę dtx700k za 5,500 :P sprzęt konkret też gram z vst :) dokładnie superior drummer a w zasadzie dopiero ogarniam co i jak w nim :P temat rzeka :) kolega dobrze wspomniał , że moduł tylko odpiera sygnał z triggerów i wysyła go midi do kompa gdzie już program generuje dany sampel ;) i tu potrzebny jest mocny procesor do mocy obliczeniowej tego programu który jest dość wymagający :) jak chcesz z laptopem to jakiś i7-6700k będzie znakomity jest to najnowszy procesor z serii skylake który ma dużą moc obliczeniową i z takim prockiem możesz celować w granicach +/- 10ms latencji a to dobry wynik i z dobrym interfejsem będzie git :) i przydałby się chociaż te 8gb ramu :) najlepiej w 2 kościach żeby procesor sobie podzielił :)

mosquito 

Wysłany: 23-08-2016, 14:23   

W cenie laptopa z i6700 raczej kupiłbym używanego Macbooka Pro (z procem i5) + prosty interfejs thunderbolt. Stabilność i niska latencja gwarantowana.
Sam mam stacjonarnego PC skonfigurowanego pod OSX (tzw. HaMac). Procesor i5 2500k więc już wiekowy :) + karta ESI Juli@. Pod OSX latencja do zrobienia poniżej 1ms/1ms. Mi gra się komfortowo jak mam latencję w sumie (wejście + wyjście) poniżej 6ms. Używam Addictive Drums. Sprawdzałem superriora - możliwości co prawda większe, ale prostota Addictive jakoś bardziej do mnie przemawia. Jako moduł używałem TD4, teraz TD9. Obydwa działały poprawnie. Różnicy nie czuję.

Variu 

Wysłany: 26-08-2016, 14:43   

Dzięki za odpowiedzi :) Liczę jednak wydatki i niestety będę musiał poczekać z zakupem komputera więc ograniczę się do grania wyłącznie z modułu. Na pewno będę celował w td-9. A co powiecie na temat VH-11? Czy może jednak lepiej CY-12H?

lemi3 

Wysłany: 03-09-2016, 14:14   

będę miał w przeciągu miesiąca-półtora VH-11 do sprzedania, nowy zapakowany i nigdy nie używany :P

Odpowiedz do tematu