Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Perelka All Birch
Autor Wiadomość
Irekmisko 

Wysłany: 12-06-2016, 08:47   Perelka All Birch

Witam. Zlapalo sie bakcyla jak sie mialo 15 lat. Jak to bylo w komunie, gralo sie w palacu mlodziezy 2 razy w tygodniu po 20 minut!!!. A kolejka byla duza, wiec nie bylo szans na dluzsze stukanie. O zestawach takich firm jak Sonor, Ludwig, Tama czy Pearl to nawet marzyc nie bylo mozna. Praktycznie nieosiagalne dla normalnego wyrostka w PRL-u. Z braku mozliwosci kupna bebnow trzeba bylo odpuscic granie, ale lapy chodzily po kolanach dalsze 30 lat. W ostanim lecie kumple, ktorzy graja na plazy na gitarach przekonali mnie abym kupil cajona. Sprawilem sobie w zeszlym pazdzierniku ta drewniana skrzynke i tak mnie nawiedzilo, ze po 2 miesiacach pilnego cwiczenia wynagrodzilem siebie pierwszym wlasnym zestawem perkusyjnym - TAMA Stagestar. Jak na poczatek moglo byc, ale blaszki byly mierne.

Starutka byla i po 2-miesiecznym pilnym graniu rozlozylem ja czesci. Zostala centralka na plaze do cajona i pedal...

Nastepnym komplecikiem byl SONOR 3001. Nooo to juz byla inna pilka. Do tego Paste Alpha i juz mozna bylo cos z tym zrobic. Wychowalem sie na klasycznym rocku, wiec celem byl taki klimat brzmieniowy z tych lat.

Przed 3 tygodniami nadarzyla sie okazja bardzo korzystnie kupic Perelke ALL Birch z poznych lat 80-ych. Jak ja odbieralem to juz bylem caly osliniony. A jak sie nia zagralo na probie to hormony szczescia buzowaly nastepne 24 h.

A teraz konfiguracja:

Centrala oczywiscie 22
Tomy - 8, 10, 12, 14 - wszystkie wisza na "racku" i stojacy 16
Snare Free Floating

Blaszki skladane przez pol roku:

Hi hat - do miekkiego grania Paiste Formula 602, do twardej gry Zidijan Dyno Beat
Crash - Paiste 2002, Sabian AA, Paiste Signature,
Ride - Paiste 2002.

jaworki7 

Wysłany: 14-06-2016, 18:34   

Piękne!

Ja(zz)centy 
Ja(zz)centy

Wysłany: 26-06-2016, 12:57   

przesliczne bebenki i w bardzo dobrym stanie.
gratulacje!
co do komuny - potwierdzam. ja, niestety chlopiec z zadupia, nie mialem zadnego palacu mlodziezy ;)
cale szczescie, ze bylem wytrwaly (czyt: marudzilem, blagalem, zebralem) - i rodziciele kupili na raty ok 1988 czeska AMATI (6,8,12,13,16,22 + werbel) w pieknej niebieskiej okleinie...
kupujac nawet nie wiedzieli co kupuja (absurd) o rozpakowaniu pudla nie bylo mowy - przyszlo do centrali muzycznej czy innej skladnicy harcerskiej, talon przez PSM byl zalatwiony i trzeba brac...
pamietam, ze na poczatku odwrotnie zalozylem naciagi na centrale :)
bebny na oryginalnych naciagach (+moim braku doswiadczenia) buczaly, wyly jak diabli, wiec przyklejalem chusteczki higieniczne, a pozniej zdjalem dolne naciagi i... ku zgrozie rodzicow (tyle pieniedzy dalismy a ty to niszczysz?!) wycialem o-ringi i polozylem na gornych nacigach (patent zauwazony gdzies z fotki w zachodnim metal hammerze).
pozniej byly wakacyjne prace, odkladanie kasy i pojawil sie MEGA SWIETNIE BRZMIACY ;) paiste 101 14" - porownujac do amati, nrdowskiego tacton czy polskiego polmuza/szpaderskiego/slowika itd) paiste 101 byl zawodowy :)
pozniej wieszalem na nim koraliki dziewczyny zeby byl bardziej wybuchowy :)
ha... to byly czasy radosnego kombinowania.
na szczescie minely :)

raz jeszcze gratuluje Ci slicznego all bircha!

pozdr.
Jacek

grummer 

Wysłany: 27-06-2016, 20:10   Re: Perelka All Birch

Pisałem już w innym temacie, ale pogratuluję jeszcze raz. Piękny stan, piękne bębny!

Irekmisko 

Wysłany: 04-07-2016, 21:01   

Eeeeech, co robi ze mna ta moja Perelka? Gram prawie codziennie, to dziala prawie juz jak narkotyk. Kazdy z muzycznych kumpli co widza moja "kochanke" to patrza oslinieni no a pozniej jak posluchaja jak ona "spiewa" to sluchaja pelni podziwu...

Odpowiedz do tematu