Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pearl VX
Autor Wiadomość
Jablek 

Wysłany: 27-03-2014, 22:25   Pearl VX

Sprzęt
Beczki - Pearl VX w konfiguracji 10,12,14,14,22
Hi-hat i ride - Paiste 101 (niestety)
Crash - Zildjian Avedis 16" Medium Thin
Hardware - Pearl seria 900
Naciagi:
Tom 10 - góra Remo Emperor/ rezo pearl
Tom 12 - pearl protone/ pearl
Tom 14 - pearl protone/ pearl
Centrala - zwykłe pearlowskie
Werbel - Remo ambassador coated/ rezo pearl

Plany: Wymiana naciągów uderzanych na reszcie tomów + jakiś ride i hat z brązu + twin, niestety perkusja musi ustapić miejsca nowemu wzmacniaczowi do gitary :/

Perkusja chyba wszystkim dobrze znana, może nie jakiś wypas, ale na początek jest jak najbardziej ok. Ja z brzmienia jestem zadowolony, tomy mają całkiem fajne mięsko, nawet centrala na fabrycznych naciągach daje radę więc nic tylko grać. Statywy są bardzo stabilne, więc nie ma się do czego przyczepić.

Co do blach, no niestety paiste 101 to chyba niczyi szczyt marzeń, ale przynajmniej jest w co uderzać. Crash zildjiana to już inna para kaloszy - brzmienie jest takie jak chciałem, wysokie i "lekkie", ale tego można się spodziewać bo tej serii.

Zdjęcia w słabej jakości, bo mam w tym pomieszczeniu ciemno i telefon nie mógł złapać ostrości.

metaldrummer 

Wysłany: 27-03-2014, 22:31   

Całkiem fajny zestawik ;) Tylko te Paiste 101... Ale nic, jeszcze wszystko przed Tobą! Życzę wytrwałości w zbieraniu funduszy na lepsze blaszki. :biggrin:

Jablek 

Wysłany: 17-09-2016, 20:27   

Trochę się u mnie pozmieniało ostatnio :)

Przede wszystkim - BLASZKI. Ostatnio dostałem propozycję pogrania trochę w zespole na perkusji, także postanowiłem troszkę zainwestować i w końcu zebrać się do zmiany blaszek. Stwierdziłem, że jak kupować to na lata, więc w grę wchodził tylko hi-end i w ten oto sposób miejsca na rzecz Zildjiana ustąpiły wysłużone już bardzo Paiste 101 (nie żałuję :biggrin: ).

Do tego zawsze podobały mi się sety z 2 floorami, więc postanowiłem dokupić 16" i padło na wiśniowego Premiera Cabrię XPK.

No i znalazłem naciągi na perkusję dla siebie. Miałem chyba 2 komplety emperorów ale niestety za mało wytrzymałe na moje granie. Na 14" kratery pierwszego dnia :doubt: Półtora roku temu szarpnąłem się na Pinstripy i jeszcze grają, także zostaję na nich. Nisko strojone brzmią bardzo konkretnie, tłumią przydzwięki i da się nastroić, żeby wybrzmiewały, więc dla mnie super :) Wszystkie tłumi poszły w niepamięć.

Więc konfiguracja na tę chwilę prezentuje się o tak:

Hi-hat: Zildjian K (1996)
Crash 1: Zildjian A medium thin crash 16" (2012)
Crash 2: Zildjian K dark thin crash 18" (2015)
Ride: Zildjian A medium ride 20" (2012)

Pearl Vision VX fusion:
10x8 - Remo pinstripe clear / Remo ambassador clear
12x9 - Remo pinstripe clear / Remo ambassador clear
14x14 - Remo pinstripe clear / Remo ambassador clear
22x18 - Remo powerstroke 3 clear / Aquarian regulator
16x16 - Remo pinstripe clear / Aquarian classic clear [Premier cabria]

Pearl sensitone steel:
14x5,5 - Aquarian Studio-x / Remo ambassador [snare na sprężynach puresound custom 20]

grummer 

Wysłany: 22-09-2016, 07:44   

Napiszę tak. Bębenki fajne, blacharka jeszcze lepsza. Też tym razem postanowiłem nie iść na kompromisy, tylko zainwestować w blachy, o których zawsze marzyłem i pograć na nich przez parę lat. Trochę czasu minie zanim mi się znudzą :) . Link do sprzętu masz w podpisie. Co do Remo, strasznie spadła jakość ostatnio i ceny się podniosły znacznie. Ludzie skarżą się na to, że coated odchodzi po paru minutach grania i przy lekkiej grze pojawiają się kratery. Koszmar. Na szczęście Bębniarek się za to wziął i uruchomił rodzimą produkcję pod nazwą WS Drumheads. Na razie głównie werblowe typu Ambassador, CS i Fiberskyn. Recenzje są bardzo dobrze, także kolejne naciągi na pewno będą od niego :) .
Ostatnio zmieniony przez grummer 22-09-2016, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  

Andrew 

Wysłany: 22-09-2016, 09:53   

Też mam VX-a ;)
Te czarne okucia wyglądają mega,ja mam chrom .

Jablek 

Wysłany: 06-10-2016, 07:21   

A no o problemach Remo słyszałem, a ceny niestety widziałem. Dlatego na werblu siedzi Aquarian studio coated (ale jakos mi gorzej pasuje :/ ). Na tomach 10, 12, 14 pinstripy siedzą juz ponad poltora roku i jeszcze graja, wiec wziąłem 16 do kompletu. Kiedys jak grałem na emperorach to kratery juz pierwszego dnia na 14 :???:
Myslalem nad zmianą na performancy od Aquariana ale slyszalem ze mocno tlumia, a ja lubię jak bebny sobie trochę wybrzmiewają (co udaje mi się co ciekawe.na pinstripach i niskim tlumieniu :) )

A no czarne obręcze wyglądają fajnie z tym kolorem, juz sie tak przyzwyczaiłem ze jak widze taki kolor i srebro to jakos dziwinie :D

EDIT:
A tak prezentuje się zestawik w boju: :)

Odpowiedz do tematu