Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja podforum - dyskusja i pomysły
Autor Wiadomość
Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 09-02-2009, 13:29   Organizacja podforum - dyskusja i pomysły

Temat dotyczący organizacji, pomysłów i tak dalej.
Dyskusja merytoryczna i o rzeczywistych, nadających się do realizacji sprawach.
Moderowany.
Ostatnio zmieniony przez rosolak 09-02-2009, 17:39, w całości zmieniany 4 razy  

Raga 
BanderozaBros

Wysłany: 09-02-2009, 13:53   

Panie Asystencie :)

A może wpisać osobę/region/ namiar na perkusistów, którzy jakiś konkretny sprzęt posiadają i mogli by pokazać co i jak (żadne tam wielkie nauczanie - widzę często wpisy typu: "Chcialbym raz usiąść za garami i spróbować..." ?

Wiem, że temat trochę niewdzięczny, ale może akurat zaskoczy...

Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 09-02-2009, 14:01   

Moim zdaniem miejsce na to jest w dziale "Ogłoszenia -> Nauczyciel".
Lepiej żeby ktoś zapłacił kilka zł i dowiedział się czegoś od kompetentnej osoby niż za darmo nasłuchał się bzdur.
Co nie znaczy oczywiście, że pomysł jest zły. Jako pomysłodawca, załóż temat.
Nie mam bezpośredniej mocy sprawczej na forum, więc nie trzeba się konsultować ze mną ;)

kowal1122 
tam, takie tam

Wysłany: 09-02-2009, 15:48   

dobry pomysł z tym działem.

A może by tak przenieść rozmowy z ogólnej niektóre rozmowy tutaj bo by się nadawały już na dobry początek?

Shmatan 
DIY E-drummer

Wysłany: 09-02-2009, 15:53   

A czy umieszczamy tutaj wszelkiej maści poradniki dla początkujących własnego autorstwa?

Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 09-02-2009, 16:55   

kowal1122 napisał/a:
A może by tak przenieść rozmowy z ogólnej niektóre rozmowy tutaj bo by się nadawały już na dobry początek?

To jest właśnie jedno z założeń. Nie wszystko od razu :)

Shmatan napisał/a:
A czy umieszczamy tutaj wszelkiej maści poradniki dla początkujących własnego autorstwa?

Tak, nie widzę przeciwwskazań. Z tym, że liczyć się należy z ingerencją "sił wyższych" ;)
Chciałbym aby poradniki, czy inne kwestie były pozbawione dłuugich ogonów oraz zdań odrębnych, podobnych temu, które zaprezentował dziś kolega superball.

rosolak 
rock your body

Wysłany: 09-02-2009, 18:09   

Shakka Zombie napisał/a:
Może taki instruktaż, do kogo skierowane są bębny, bo przecież to nie jest na zasadzie "jak usiądę za zestawem to sobie pogram". Często się mówi o "czuciu" rytmu i tego typu sprawach. Idąc do szkoły muzycznej(np standardowo klasa pianino czy też fortepian) jest test słuchowy, grają tam gamę i trzeba śpiewać poszczególne dźwięki(tak przypuszczam że tak jest). A jak to ma się do perkusji? Czy można nauczyć się grać nie mając poczucia rytmu?

Hmm, coś w rodzaju faq? Pytania dlaczego perkusja? Co daje granie na perkusji? Czy mimo to że nie mam słuchu mogę grać?

Taki motywujący faq dla ludzi czających się "spróbować czy nie spróbować".

Bo generalnie od tego się zaczyna. Widziałem kilka postów typu, że "od wczoraj zacząłem grać na bębnach" interesuje mnie perkusja np XXX MAPLE CUSTOM za 60.000 i on chce to kupić..." poniżej kilka postów typu "na cholerę Ci takie bębny".
Czasem ktoś weźmie to na chłodno i napisze, proponuje Ci pograć u kogoś na zestawie, później zakup jakiejś amatki". I na tym się kończy. Koleś w szoku o co tyle krzyku, co zrobiłem, nie tak, sam bym tak zareagował.

Proponuje zebrać ileś pytań? i dać to jako faq na stałe pytania i odpowiedzi.chociaż kto czyta faq? hmmm
Pearl Advanced Hardware System/Eliminator
Hardware

Roland TD3-KW
Acoustic drums soon.

Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 09-02-2009, 18:13   

Otóż właśnie. Nikt nie czyta FAQ

Ideą jest aby na tego typu pytania tutaj padały konkretne odpowiedzi, nie dywagacje.
Tego typu pytania zadawane gdzie indziej też powinny być przerzucane do tego działu.

Chochol999 
Were jammin...

Wysłany: 09-02-2009, 18:16   

Tematy, które wydały mi się potrzebne dla początkujących:

http://www.perkusja.org/v...der=asc&start=0

http://www.perkusja.org/v...der=asc&start=0

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=15812

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=2348

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=11958

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=1965

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=10215

Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 10-02-2009, 10:48   

No właśnie... perkusja na początek.

Mimo, że takie tematy już mamy są one DŁUUUUUGIE, niekonkretne, zagadnienia się w nich powtarzają i są pełne opinii osób bez większego doświadczenia oraz całkowitych bzdur.

Chciałbym aby powstał wreszcie jeden, sensowny i aktualizowany artykuł o tym od czego i jak zacząć. Ładnie, aczkolwiek ogólnie, zaczęła Frytura swoim artykułem na drummer.pl. Dobrze byłoby rozwinąć tę kwestię.
Prawdopodobnie nie napiszę wszystkiego sam, więc zwracam się z prośbą o merytoryczną i sensowną pomoc.

shdw 
aka Ogórek

Wysłany: 10-02-2009, 10:58   

Jeżeli mógłbym jakkolwiek pomóc, to bardzo chętnie to zrobię.

Chochol999 
Were jammin...

Wysłany: 10-02-2009, 15:26   

Cieniu masz rację powinien powstać artykuł, gdzie ktoś z dużym doświadczeniem, wypowiedziałby się o perkusjach dla początkujących i konkretnie opisał każdy z modeli godnych polecenia. Tylko teraz pytanie kto się tego podejmie. Ja nie mam dużego doświadczenia ze sprzętem, więc wole nie pisać o rzeczach, o których nie mam pojęcia.

Raga 
BanderozaBros

Wysłany: 10-02-2009, 15:42   

Chochol999 napisał/a:
Cieniu masz rację powinien powstać artykuł, gdzie ktoś z dużym doświadczeniem, wypowiedziałby się o perkusjach dla początkujących i konkretnie opisał każdy z modeli godnych polecenia. Tylko teraz pytanie kto się tego podejmie. Ja nie mam dużego doświadczenia ze sprzętem, więc wole nie pisać o rzeczach, o których nie mam pojęcia.

Osoba ta musiałaby tak z rok pracować w sklepie muzycznym, by powiedzieć coś o trwałości poszczególnych zestawów itd itd itd...

Z drugiej strony - czy wtedy taki sprzedawca będzie mógł i będzie chciał faworyzować konkretny zestaw chcąc sprzedać wszystko co ma na stanie?

Cień 
moderator emeryt

Wysłany: 10-02-2009, 15:51   

Chochol999 napisał/a:
wypowiedziałby się o perkusjach dla początkujących i konkretnie opisał każdy z modeli godnych polecenia

To średni pomysł, zbyt wiele zachodu. Był już dyskutowany i uznany został za nierealny.
Starczy przeczytać recenzje w prasie. Widział tam ktoś negatywną?

molzesz 
molzesz

Wysłany: 28-09-2011, 12:30   

Witam! Jak mawiają w ameryce Les is More. Mniejszy podział, forum będzie bardziej czytelne.
1. Sprzęt:
- Zestawy
- Werble
- Stopy
- Blachy
- Naciągi
- Hardware
2. Porady odnośnie grania.
- Nuty
- Metrum, rytmika
- Technika (trzymanie pałek, technika stopy itd.)
3. Na luzie i offtop:
- Ulubieni perkusiści
- Mój zespół (utwory, koncerty)
- Mój zestaw moje gary
Chodzi mi o to że jak chce poszukać info na temat werbla to zamiast wejść do działu: Sprzęt - Werbel szukam po poradach dla początkujących, szybkich poradach dla forumowicza, co lepsze, Vintage czy perkusja i perkusista bo tam też można pisać o werblach. Musimy ujednolicić tematykę. Zakłądki Co lepsze, szybka porada są bez sensu trochę bo te same informacje pojawiają się w kilku tematach w kilku zakładkach. Mówimy o werblu niech będzie jeden temat Sprzęt - Werble. Wtedy będzie łatwiej wszystko znaleźć. W tym momencie forumowicz chcąc zapytać o werbel może założyć temat w przynajmniej 6 różnych kategoriach!! o trochę mija się z porządkiem na forum. Drodzy moderatorzy! do dzieła. Polecam Zajrzeć na forum.gitara.pl gdzie wiele lat już egzystuje i forum to jest bardzo czytelne i fajnie logicznie pogrupowane. Czekam na zmiany :D

[ Dodano: 29-09-2011, 09:26 ]
Witam. I z całą świadomością popełniam forumowe wykroczenie! Otóż apropos mojego wcześniejszego posta. Dziś kolega w zakładce dla początkujących pyta o perkusję elektroniczną podczas gdy odpowiednia zakładka znajduje się w dziale: Sprzęt - Perkusje elektroniczne. Wprowadza to moim zdaniem wyjątkowy bałagan na całym forum jak wyżej napisałem. Brak konkretnych działów pod tematy forumowiczów. Działa tu jak by kilka forów perkusyjnych i każde inaczej zorganizowane co razem daje nie mały bajzel. HA! Może teraz ktoś mnie wysłucha.
Może łatwiej było by podzielić całe forum na:
Początkujący, Zaawansowany, Ekspert. Pod każdą z kategorii było by wszystko jak teraz. W ten sposób pozbylibyśmy się zakładki dla początkujących i moglibyśmy dostosować zakładki pod te 3 wymienione przeze mnie kategorie?

Odpowiedz do tematu