Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Oceńcie mój blog o perkusji!
Autor Wiadomość
zaneta 

Wysłany: 24-11-2011, 23:36   Oceńcie mój blog o perkusji!

ssss
Ostatnio zmieniony przez zaneta 10-05-2013, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  

niebieskiszymon 
lubi wintydż

Wysłany: 25-11-2011, 00:35   

Cytat:
kont prosty

:roll:

Co do bloga, to przeglądając na szybko żadnych wielkich błędów merytorycznych się nie dopatrzyłem. Nie wiem tylko czy pisanie tego samego po raz milionowy ma sens i czy ktokolwiek cokolwiek na tym skorzysta. Jest w internecie wieele innych, bardziej przystępnych i kompletnych poradników dla młodych perkusistów. Więcej o tym jest nawet w Wikipedii pod hasłem „Perkusja”, a forumowa linkownia to istna kopalnia wiedzy...

shalaq 
Nachos drummer

Wysłany: 25-11-2011, 09:25   

Zrób z tego prawdziwego bloga a nie serwis informacyjny.

BTW piszesz, że 'musi być kąt prosty', kiedy ani na filmie ani na zdjęciu go nie ma... Może dlatego że to jedynie pewna wytyczna jednej pozycji jednego chwytu, a tych jest więcej...

zaneta 

Wysłany: 25-11-2011, 17:55   

Ok - dzięki za krytykę - z rozpędu po prostu popełniłam wiele błędów - sorry ;-) Już poprawione ;-) OK - spróbuje z tego zrobić prawdziwego bloga ;-) Dopiero zaczynam, więc wiadomo ;-) Jeszcze raz dzięki ;-)

ejpi 

Wysłany: 25-11-2011, 20:02   

Hmm... Ja w sumie też dopiero zaczynam i nie chcę tutaj nikogo pouczać i się czepiać, ale czy czasem w opisie składu perkusji, nie zamieniłaś talerzy? ;)

leszek 

Wysłany: 25-11-2011, 20:09   

ejpi, punkt dla ciebie. ;)
Jest kilka wpadek na tym blogu, prace trwają.

maniek1428 
Vision vx

Wysłany: 25-11-2011, 21:30   

lepiej zajmij sie ćwiczeniami =) , ktos kto bedzie chcial dowiedziec sie czegos o instrumentach perkusyjnych wpisze w google perkusja i wyskoczymy mu 1 link , w ktorym bedzie prawie wszystko :)

tata_perkusisty 

Wysłany: 25-11-2011, 21:38   

google wywala: Około 3,020,000 wyników, na 1. po reklamach drumcenter, na 2. wiki :)

Nad blogiem trzeba jednak jeszcze posiedzieć. "ale czy to jest OK"?

Vic 
Bukkake Warrior

Wysłany: 25-11-2011, 22:32   

Jak dla mnie blog całkowicie bezużyteczny i nie potrzebny ,faktycznie lepiej by to wyglądało gdyby był to zapis twoich postepów a nie rady dla innych. Początkujący dający rady innym początkującym ? ,niezbyt sensowne, tyle w necie zawodowych i bezpłatnych szkółek ,skup się lepiej na ćwiczeniach na razie i ewentualnie umieszczaj update'y ''co nowego się nauczyłam'' .

szymek 

Wysłany: 25-11-2011, 23:06   

Na pewno porady to skomplikowana sprawa, np. wydatek 600 zł za hi-hat? Owszem najtańsze są oriony ale co do gwarancji to nie można walić ile wlezie, producenci rozróżniają jakie pęknięcia są uznawane na gwarancji. Z resztą można by jeszcze wiele napisać :)

Pinokio 

Wysłany: 26-11-2011, 17:11   

Vic napisał/a:
Jak dla mnie blog całkowicie bezużyteczny i nie potrzebny

Potrafisz zachęcić człowieka, nie ma co. :doubt:

Najpierw mieszasz dziewczynę z błotem, potem przekazujesz rady tak ogólnikowe, że wynika z nich tyle co nic.

Brawo Sherlocku.

Do roboty, a nie, tylko pytlują na forum
No ! To Buziaki ;)

mariogracz 

Wysłany: 26-11-2011, 21:41   

a mi się wydaje, że taki blog to wspaniały pomysł...może i znajdzie sie w necie masę filmów z różnymi poradami, ale mało jest tych po polsku...myślę, że te przydadzą sie bardzo początkującym perkusistom...rób dalej swoje:D...pozdro:D

inkscape 

Wysłany: 27-11-2011, 03:39   

Cytat:
Początkujący dający rady innym początkującym ? ,niezbyt sensowne

czasami jak parę osób uczy się tego samego to mogą się wymieniać spostrzeżeniami , radami , materiałami , pomysłami , i to jest normalne . Sprzyja rozwijaniu pasji , chęci do gry i nauki itd .... . Jednak w tej materii jaką jest nauka gry na ( obojętnie jakim ) instrumencie , w dobie internetu i masy dostępnych materiałów , można korzystać z bardziej sprawdzonych rad , semi-pro i nawet pro , zarówno online jak i na żywo ( wystarczy zapłacić ) . Grać może każdy , nawet ten bez szkoły muzycznej , słuchu i poczucia rytmu .co zresztą widać po jakości muzyki w dzisiejszych czasach . Innymi słowy , jeżeli się uczyć , to od tych którzy już umieją , a jak już uczyć kogoś to najpierw wypadało by samemu przynajmniej w stopniu średnio zaawansowanym " coś opanować .

Może się mylę i moje podejście jest złe , ale na każdym etapie nauki gry jest jakiś pułap który trzeba osiągnąć , żeby iść dalej . Zaczynając grać , zaczynamy od zera i do momentu kiedy nie osiągniemy tego pierwszego pułapu , uczenie innych , według mnie , nie ma sensu . Pewnie nie jedna osoba tutaj spędziła mnóstwo czasu " oduczając się " złych nawyków .

Blog ok , pomysł super , treść .......no cóż ... dzielić się spostrzeżeniami , nabywanym doświadczeniem , materiałami do nauki , problemami i sposobem w jaki się je rozwiązało , OK . Ale na naukę innych chyba jest ciut za wcześnie jeszcze .

PS. Warto dodać jeszcze jedno . Nie jeden początkujący , amator , czy inny stawiający swoje pierwsze kroki w grze na instrumencie , potrafił zrobić "coś" takiego co zadziwiło tych "pro" . Na tym polega piękno muzyki i gry na instrumentach .

maniek1428 
Vision vx

Wysłany: 27-11-2011, 14:46   

noo kolega wyżej ma racje ;P mój nauczyciel mówi ze sporo ode mnie sie nauczył :D

zaneta 

Wysłany: 27-11-2011, 18:48   

Dzięki - wielkie - i za krytykę i za pozytywne komentarze - pewna osoba mi doradziła, że z bloga można zrobić taki pamiętnik - więc pisze na nim wszystko jak ja to widzę - jako początkujący perkusista ;-)

maniek1428 
Vision vx

Wysłany: 27-11-2011, 19:50   

kolezanko a mozesz zamiescic na tym blogu jakis film czy nagranie ?? Czego do tej pory sie nauczyłas?

zaneta 

Wysłany: 30-11-2011, 21:59   

Własnie o tym myślałam - ale jeszcze nie teraz ;-)

maniek1428 
Vision vx

Wysłany: 01-12-2011, 21:25   

no czemu nei teraz ;P dawaj dawaj ile grasz? w koncu moze bede mogl swoje doświadczenie ocenic a dziewczyny :p to zawsze lepiej sie uczyły :D

Hejnal2 

Wysłany: 27-06-2016, 12:40   

A ja Wam polecam ten blog http://perkusje.org/ , dość rzadko wrzucają wpisy, ale za to wartościowe. Warto poczytać!

Odpowiedz do tematu