Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
naciąg na bęben basowy
Autor Wiadomość
janusz236 
JanuszOstry

Wysłany: 19-11-2010, 20:21   naciąg na bęben basowy

Witam wszystkich!
Wiem, że na ten temat powiedziano na forum już chyba wszystko, ale jaki naciąg byście polecili na bęben basowy Pearl Masters Studio BRX. W jednym ze sklepów nawiano mnie na Emada, ale podobno zakłada się go na bębny niższej klasy, aby poprawił brzmienie. Wiele osób chwali Aquariana SuperKicka II, tyle samo Powerstroke 3. Dodam, że oczekuję uniwersalnego brzmienia, mięsistego, z umiarkowanym klikiem, raczej do lżejszej muzyki typu funk, jazz, blues, pop, rock. Moje bębny to 6-warstwowa brzoza.
Z góry dzięki za pomoc!

aldi 

Wysłany: 19-11-2010, 23:40   

Nie podałeś rozmiaru bębna.

danie11o 
ViNTAGE CARNAGE

Wysłany: 20-11-2010, 02:01   

Emada zakłada się na każdą centralę, czyt.: niskiej klasy ożywi, a im wyższej tym efekt lepszy ;) Jeśli chcesz uzyskać brzmienie bardziej otwarte to polecam Remo Powerstroke 3 lub Pinstripe. Aquarian SK2 i Remo Emad2 to praktycznie taka sama konstrukcja.

Skoro masz brzozowe bębny to z natury są one bardziej "pingowate", czyli optymalnie pracują lepiej w wyższych strojach w przeciwieństwie do klonu. Jeśli poszukujesz czegoś bez klika, bardzie "smoooth" to ja osobiście polecam poeksperymentować z powlekanym Remo Ambassadorem albo Emperorem. Ale wtedy to dobrze sporą poduchę dać do centrali i ma się miłe, ciepłe, nieagresywne bezklickowe brzmienie, które bez specjalnej obróbki sprawdzi się nawet pod mikrofonem w każdej z wymienionych przez Ciebie stylistyk.

Hejnal2 

Wysłany: 10-05-2016, 14:21   

Ja stosuję Evans BD18EMAD 18' i u mnie spisuje się super, tutaj możesz sobie oblukać inne i porównać ceny https://muzyczny.pl/119576g_Instrumenty-perkusyjne-Naciagi-perkusyjne.html .

grummer 

Wysłany: 16-06-2016, 06:14   

Hejnal, a widziałeś datę postu? Złota łopata wędruje do Ciebie.

Odpowiedz do tematu