Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikser do odsłuchu po raz n-ty
Autor Wiadomość
Andrew 

Wysłany: 11-02-2016, 09:19   Mikser do odsłuchu po raz n-ty

Witam,jaki polecicie mikser do odsłuchu ?
Zespół to dwie gitary,wokal i bas.
Z pieców gitarowych,chciałbym się podpiąć wyjściem line out,natomiast z pieca basowego jest wyjście zbalansowane XLR,rozumiem,że moge się normalnie podpiąć do gniazda XLR w mikserze ?

dadoch 

Wysłany: 11-02-2016, 21:30   

To zależy od tego ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć.

Andrew 

Wysłany: 12-02-2016, 06:51   

Tak do 700zł,oczywiście szukam używki,znalazłem coś takiego :

http://olx.pl/oferta/miks...html#72be45c0f5
http://olx.pl/oferta/miks...html#4e4b026c70

aldi 

Wysłany: 12-02-2016, 07:29   

Gniazda XLR z zasady są zbalansowane. No ale to najlepiej sprawdzać w dokumentacji producenta.
Te konsole teoretycznie będą ok, ale trzeba pamiętać, że stary sprzęt może się psuć ;)

DOCTOR 

Wysłany: 12-02-2016, 22:13   

Zobacz, tutaj masz:
http://olx.pl/oferta/miks...51-IDdDdbl.html

dadoch 

Wysłany: 13-02-2016, 00:47   

Nie behringera tylko :) przerabiałem ten temat w swoim zespole lepiej od razu kup tego soundcrafta , jak z behringera przesiedliśmy się na allen&heath to różnica była ogromna chodzi mi o mastering cały na behringerze nie dało się wysterować dobrze a tutaj jest mega no i poprawiło się brzmienie z głośników :) głośniki mackie 450 srm :) mój wujek ma też zespół mają behringera jakiegoś to jakieś cewki im się popaliły w środku i już takich nie produkuję i mikser do wymiany behringer robi trochę po taniości nie powiem bo akurat słuchawki studyjne nie dawno wypuścili są mega zajebiste kosztują jakoś 800zł ale dużo ludzi którzy zajmują się profesjonalnie studiem itp to je polecają :) także na twoim miejscu brałbym soundcrafta :P

robso86 

Wysłany: 24-12-2016, 15:26   

Witam

Posiadam perkusję elektroniczną roland td-9 kx. Grając na chałturach obecnie używam odsłuchu kolumnowego (dodam, że gram i śpiewam). Problem polega na tym, że ciężko zgrać parametry wokalu i perkusji. Jak mam dobrze ustawioną perkusję to wokal jest za cicho, a w momencie, kiedy podgłaszam, zaczyna sprzęgać.
Zacząłem intensywnie myśleć o odsłuchu słuchawkowym nagłownym. Już nawet zakupiłem słuchawki z wysokiej półki sennheisera. Słuchawki podłączam drugiego mixera jednak perkusja jest za cicho a jak podgłaszam, to charczy. Dodam, że w słuchawce potrzebuję mieć puszczone 2 kanały (wokal i instrumenty).
Myślę, że w takiej sytuacji najlepszy byłby powermixer z wyjściem słuchawkowym, który wzmocniłby odpowiednio sygnał i ten sygnał byłby czysty. Tak, żebym nie słyszał instrumentów ze sceny tylko w słuchawkach.
Doradźcie mi proszę jaki powermixer wybrać.

pozdrawiam

aldi 

Wysłany: 25-12-2016, 07:33   

Problem najlepiej rozwiązać kupując wzmacniacz słuchawkowy.

robso86 

Wysłany: 25-12-2016, 18:30   

Już miałem kilka ale nie pomagały, takie do 200 zł a boję się kupić coś mocniejszego bez opinii i testowania i pomyślałem, że powermixer byłby lepszy bo miałby wzmocnienie i mixer.

aldi 

Wysłany: 26-12-2016, 09:28   

Powermixer nic nie da, tu chodzi o opór słuchawek i poziom głośności wyjścia słuchawkowego, ale także o wielkość tłumienia zewnętrznego hałasu przez konstrukcję słuchawek.
Co to znaczy "słuchawki z wysokiej półki" - to znaczy dla bębniarzy czy do słuchania muzyki?

robso86 

Wysłany: 26-12-2016, 22:06   

słuchawki to sennheiser hd280 pro.
Chodzi mi o to żeby sygnał był mocny i czysty. Żebym czuł komfort.

Odpowiedz do tematu