Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Która perkusja na entry level?
Autor Wiadomość
piotrush 

Wysłany: 08-12-2016, 23:32   Która perkusja na entry level?

Jak w temacie
W oko wpadły mi Mapex Tornado, Pearl Forum i PDP Z5

mq 

Wysłany: 09-12-2016, 16:38   

z tej trójki Pearl, ale szukaj używek :)
Remo heads

Metalizer 

Wysłany: 13-12-2016, 18:46   

Żadna... Od prawa do lewa dziadostwo...

piotrush 

Wysłany: 23-12-2016, 16:50   

@Metalizer super, dzięki za opinię, zdaję sobie z tego sprawę, ale chyba nie o to pytałem

Metalizer 

Wysłany: 25-12-2016, 21:20   

Myślę, że odpowiedź "żadna" na pytanie "która perkusja?" jest jak najbardziej poprawna logicznie. Tudzież można też moją odpowiedź odwrócić i powiedzieć "każda", bo to taki sam szmelc. Więc jak masz taki wybór, to jakbyś go nie miał i bierz to, co będzie tańsze/ładniejsze/etc. - zależnie jakim kryterium się kierujesz... Żadna nie będzie dobrze brzmieć...

dadoch 

Wysłany: 28-12-2016, 18:54   

Metalizer napisał/a:
zależnie jakim kryterium się kierujesz... Żadna nie będzie dobrze brzmieć...

Sory ale nie każdego stać na collectorsa za 20k :)

Metalizer 

Wysłany: 28-12-2016, 19:34   

dadoch, kupno Pearla Exporta, Ludwiga CS czy Sonora z którejś z serii 1000 czy 2000 nie jest dużo większym wydatkiem niż kupno Foruma czy Tornado, a różnica wyraźnie zauważalna nawet dla ludzi nie mających większego pojęcia o perkusji.
A deliberacje na temat czy lepszy Tornado, czy Forum nie mają racji bytu. Bo jedno i drugie nie brzmi, więc jak ktoś chce kupić taki, powiedzmy, instrument, to niech się kieruje ceną, sympatią, wyglądem, etc... ale nie brzmieniem, bo jego akurat nie znajdzie w żadnym.

piotrush 

Wysłany: 06-01-2017, 20:39   

Metalizer napisał/a:
dadoch, kupno Pearla Exporta, Ludwiga CS czy Sonora z którejś z serii 1000 czy 2000 nie jest dużo większym wydatkiem niż kupno Foruma czy Tornado, a różnica wyraźnie zauważalna nawet dla ludzi nie mających większego pojęcia o perkusji.
A deliberacje na temat czy lepszy Tornado, czy Forum nie mają racji bytu. Bo jedno i drugie nie brzmi, więc jak ktoś chce kupić taki, powiedzmy, instrument, to niech się kieruje ceną, sympatią, wyglądem, etc... ale nie brzmieniem, bo jego akurat nie znajdzie w żadnym.

Dobrze panowie, rozumiem że nie będzie to brzmiało najlepiej, tylko nie przekształcajmy tego w jakieś pasywno-agresywne przekomarzanie :biggrin: a gdyby do zestawienia dodać Sonora 507 i Gretscha Black Hawk?

lordmisior 

Wysłany: 06-01-2017, 22:50   

Gretsch B.H., ale ten w późniejszym wydaniu, czyli z niezależnym zawieszeniem t.t., fajnie gra na pojedynczych, czystych naciągach - po odpowiednim stroju, bębny nawet dobrze "gadają". Mocną stroną jest blaszany werbel 14x6.5" - fajnie na wysokim stroju gra. Gorzej wypada hardware, który jest dość kiepskiej jakości...

Z Sonor 507 nie miałem styczności ;)

Odpowiedz do tematu