Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Interfejs audio - pomocy!
Autor Wiadomość
alikwot665 

Wysłany: 07-08-2016, 21:07   Interfejs audio - pomocy!

Witam :)
Rozglądam się właśnie za jakimś interfejsem do nagrywania głównie gitar i wokali. Problem jest taki, że w tym morzu ofert i danych czuję się lekko zdezorientowany.

Wpadł mi w oko np. Presonus Audiobox USB (415zł) - jednak wejscia combo nie mogą służyć za wejscia liniowe co ponoć dyskwalifikuję go jeśli chciałbym nagrać dobrze klawisze.
Zastanawiam się w czym gorszy jest np. M-audio M-track Plus II, jest 80zł tańszy a ma rozdzielczość 96kHz kiedy przy Presonusie jest to tylko 48kHz.
Oczywiście pomyślałem też o Focusrite Scarlett 2i2 ale dlaczego miałbym zapłacić za niego ok 600zł? Nie potrafię na podstawie danych z internetu wywnioskować jakichś istotnych różnic między nimi a cena jest zdecydowanie różna.

Najbardziej zastanawia mnie i intryguje Behringer a mianowicie Behringer UMC 404 HD. Ma o 2 wescia i wyjscia wiecej, ma gniazda MIDI, Inserty, Tłumiki na każdy kanał, rozdzielczość 192kHz a kosztuje 520zł!
Dlaczego tak tanio? Wszystko w nim przecież jest. Może przedwzmacniacze są do kitu? Bo jeśli są ok to biere!! :D

Bardzo proszę, żeby ktoś wyjaśnił mi różnicę i doradził. Mój budżet to ok. 500zł. Zależy mi żeby brzmienie interfejsu było jak na urządzenia tej klasy najlepsze, bez przytłumienia, szumów itd..
I czy w ogóle powinienem sugerować się rozdzielczością skoro domyślnie i tak będę renderować projekt w 44,1kHz?
Pozdrawiam! Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

aldi 

Wysłany: 08-08-2016, 11:47   

Odpowiedź:
bierz Audient ID14 lub Audient ID22

alikwot665 

Wysłany: 08-08-2016, 13:27   

Niestety, poza moimi możliwościami :(

adamsz 

Wysłany: 08-08-2016, 14:08   Re: Interfejs audio - pomocy!

alikwot665 napisał/a:

Oczywiście pomyślałem też o Focusrite Scarlett 2i2 ale dlaczego miałbym zapłacić za niego ok 600zł? Nie potrafię na podstawie danych z internetu wywnioskować jakichś istotnych różnic między nimi a cena jest zdecydowanie różna.

Płaci się za jakość, a nie za parametry i liczbę bajerów. W tej cenie lepszego raczej nie znajdziesz.
alikwot665 napisał/a:
Najbardziej zastanawia mnie i intryguje Behringer...

Obrazowo rzecz ujmując, gdyby Behringer produkował wina, były by to jabole ;)

dadoch 

Wysłany: 08-08-2016, 19:07   

popieram adamsza :)

Choć ja używam interface Presonusa Audiobox w innych celach to za tą cenę go polecam :) choć jak interface na usb to najbardziej polecam focusrite scarlett 6i6 cena większa ale jakość genialna :) same dobre opinie i ogólnie na usb nie wiem czy nie jeden z najlepszych obecnie :)

alikwot665 

Wysłany: 08-08-2016, 21:16   

6i6 niestety nie mogę sobie pozwolić ale scarlett 2i2 2 gen też może da rade? Bo właśnie chyba zamówie go jednak jutro :)

dadoch 

Wysłany: 09-08-2016, 13:37   

To może wystarczy ci taki? http://www.fan.com.pl/pl/...udiobox-USB/530 ja taki mam i jest fajny ma dodatkowo 2 wyjścia midi w odróżnieniu od scarletta 2i2 :) i jest tańszy 200zł

alikwot665 

Wysłany: 09-08-2016, 21:04   

Zamówiłem tego scarletta 2i2. Myślałem też o tym audioboxie ale scarletta udało się wyrwać za super cene i na dobrych warunkach stąd decyzja.
Dzięki serdeczne za pomoc! :)
Pzdr

dadoch 

Wysłany: 09-08-2016, 23:04   

Nie ma za co :) dobra decyzja :)

Odpowiedz do tematu