Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
HH-800-V4 "BASIX"
Autor Wiadomość
total_olev 
BamBamBam

Wysłany: 21-10-2011, 21:56   HH-800-V4 "BASIX"

Jako, że trochę posiadam statyw HH-800-V4, postanowiłem coś o nic napisać dla rozjaśnienia tym co nie mieli styczności z tym sprzętem.
Na początek

DANE TECHNICZNE
-Trzy podwójne, obrotowe nogi
-Rurka z wkładem nylonowym
-Regulowane naprężenie sprężyn
-Płynna regulacja wysokości
-Kolec zapobiegający przesuwaniu
-Napęd na łańcuchu
-Grube masywne rurki
-Memorylocki(duży plus)
-Waga 3,7 kg

Kosz nowego statywu w granicach 240zł.

Maszynka:
Czytając na forum większość użytkowników skarży się na maszynkę. Moje początkowe zdanie było takie same. Maszynka przy mocniejszym przyciśnięciu pedała po prostu luzowała się i nie trzymała się pręta co bardzo przeszkadzało podczas grania. Podczas dłuższej zabawy z HH zmieniłem zdanie. Wystarczyło mocniej podkręcić maszynkę(może jakieś felerne większości użytkownikom się trafiały) i ani drgnie. Zero przemieszczania się, zero luzów.

Wykonanie:
Wykonanie bardzo solidne. Jeżeli chodzi o chrom to także nie mam żadnych zażaleń. Zero odprysków, zero przebarwień. Mimo, że statyw waży nie całe 4kg stoi bez ruchu(oczywiście na dywaniku). Wgnieceń także nie zauważyłem.

Statyw oceniam na 4+

tata_perkusisty 

Wysłany: 04-11-2011, 16:44   

Mamy ten sam statyw. Kupiłem okazyjnie używany więc w sumie trochę już ma.
Słaby element to nity nóg - połowę mamy wymienioną na zwykłe, aluminiowe, pełne nity.
Ale może to tylko w tym egzemplarzu. Maszynka do wytrzymania.
Jest naprawdę mega stabilny, w tej cenie to chyba jednak rewelacja jest.

tutkaprof 

Wysłany: 07-11-2011, 08:25   

To jest w ogóle rewelacja, nie tylko w tej cenie. Pod względem stabilności to jest top na równi z najbardziej markowymi modelami. Przegrałem na nim cały sezon koncertowy od tej wiosny i nigdy w trakcie gry nie drgnął ani nie przesunął się ani o milimetr.

Wieszam na tym statywie boczny werbel i też jakby tego nie zauważał.

Maszynka jest skonstruowana tak samo jak w hihatach DW, nie ma mowy żeby czegoś nie trzymała.

Mechiazm chodzi bezszelestnie i bez żadnych luzów. Czysta przyjemność z gry.

Przez cały intensywny sezon miałem jednak dwie awarie - 1. zginęła śrubka mocująca wąsy do podstawy footboardu. Wystarczyło ją zastąpić inną z castoramy. A najlepiej okresowo sprawdzać czy coś się tam nie luzuje. 2. sprawa poważniejsza - przestała trzymać śruba służąca do rozkładania i składania nóg. Nie puścił jednak gwint, tylko w jakiś sposób zepsuł się cały mechanizm nakrętki wewnątrz rury. Rozwiązaniem było wykręcenie i podszlifowanie śruby w taki sposób, by mogła wchodzić o jakiś 1 mm głębiej.

Jednak ceny w jakich ten hihat można kupić są po prostu śmieszne - zdecydowanie polecam go, jak i cały hardware Basixa z serii 800 (mam wszystko - dwa statywy łamane, statyw werblowy i stołek 800), jeśli ktoś chce mieć sprzęt o walorach profesjonalnych, a nie wydawać fortuny na wysokie serie DW, Yamki czy Pearla.

pel3k 

Wysłany: 14-03-2012, 11:27   

Odkopię trochę temat.
Jak ze sprężyną w tym statywie? Utrzyma ciężki hi-hat na miejscu? Czy będzie opadał?

tata_perkusisty 

Wysłany: 15-04-2012, 23:17   

Mam założony e-talerzyk ale z ciekawości mocowałem się przez chwilę, moim zdaniem spokojnie można na nim wieszać konkretne "ciężarki". Można regulować naprężenie sprężyn i przy najmocniejszym naprawdę czuć moc, myślę że spokojnie będzie dźwigał jak należy. Jeśli chodzi o zapadanie się spodu to raczej nie ma takiej możliwości.

Recco 
sobie pykam.

Wysłany: 25-04-2012, 23:10   

A co masz do zamocowania? Ja wieszałem na tym cacku meinla rakera heavy 14 i trzymał bez stęknięcia :razz:

Mackowiak 

Wysłany: 01-06-2012, 20:05   

wszystko super, tylko maszynka mnie wkurza. Często zdarzało mi się, że się luzowała, mimo dość mocnego dokręcania. Zwykle raz dziennie trzeba było ją dokręcać. A gdy zacząłem to robić ciut mocniej, zerwał się gwint. Nie wiem, czy pechowo trafiłem, ale z poprzednim statywem takich problemów nie miałem.

Ale pomimo tej wady, za takie pieniądze, statyw jest świetny.

Odpowiedz do tematu