Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Granie z muzyką
Autor Wiadomość
Mlody94 

Wysłany: 23-12-2016, 17:48   Granie z muzyką

Cześć wszystkim.
Muszę się Was poradzić Panowie. Grę na perkusji rozpocząłem w lutym. Od tamtej pory staram się codziennie ćwiczyć na padzie z metronomem, więc technika wygląda spoko, jak na ten czas grania. Rudimenty mam ograne nawet nieźle, poza dragami, które teraz przyswajam. Jeżeli chodzi o zestaw, to w tym momencie skupiam się bardziej nad groovem niż przejściami. Chociaż parę takowych też potrafię. Ale do rzeczy.
Dzisiaj z moim nauczycielem graliśmy do muzyki. Pierwsze kawałki ogrywałem z metronomem w tle, więc nie było problemu się odnaleźć, chociaż czasami gubiłem rytm, ale głównie dlatego, że tempo było trochę za wysokie. Później odpalił mi 2 utwory bez bębnów i metronomu i tu jest właśnie problem, bo nie potrafiłem znaleźć tego pulsu. Kiedy słucham muzyki, to czuję ten rytm, wiem kiedy jest grana stopa, kiedy werbel, kiedy crash, ride, itd. Niekiedy odpalam sobie kawałki bez bębnów na youtube i próbuję znaleźć ten rytm i czasami wybijam go sobie dobrze, słysząc gitary, bas, tekst, ale czasami wszystko jest do dupy. Mało tego, gdy słucham oryginalnych utworów i skupię się bardziej na gitarach niż na perce, to nieraz jestem przekonany, że zagrałbym to inaczej niż jest to zagrane aktualnie. Mam nadzieję, że czaicie o co mi chodzi.
Jeżeli chodzi o granie z muzyką, to z nią gram, tyle tylko, że do kawałków z bębnami, więc wtedy nie ma problemu. Już pomijam fakt, że mam problem z dopasowaniem jakiegoś przejścia w jakimś fragmencie, bo wiem, że to przyjdzie z czasem.
Wiem też, że granie do utworu, którego się nie zna i improwizowanie jest ciężkie, przynajmniej na takim etapie, w którym jestem teraz, ale chciałbym chociaż czuć beat, gdy słyszę resztę instrumentów.
Macie może jakieś sposoby, żeby rozwinąć tę "muzykalność"? A może za dużo od siebie wymagam i na tym etapie jest to niemożliwe? Chciałem zacząć szukać zespołu, ale teraz mam wątpliwości czy jestem na to gotowy.
Z góry dzięki za odpowiedzi i Wesołych Świąt :)

Seth 

Wysłany: 23-12-2016, 20:17   

Dużo słuchaj, próbuj, ćwicz i Ci wejdzie samo ;)

Odpowiedz do tematu