Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym czyścicie blachy ??
Autor Wiadomość
hakael1977 

Wysłany: 02-08-2007, 16:39   

pulek2 napisał/a:
gizmo Przy używaniu płynu Zildjiana na talerzach Alchemy mogą zejść napisy i nie wiem czy często się tak zdarza ponieważ firmy testują środki do czyszczenia na blachach z napisami nanoszonymi farbą produkowaną dla danej firmy. I może się tak okazać że użyjemy innego płynu i z napisami możemy się pożegnać. Najlepiej jest omijać okolice napisów, lub wogóle nie czyścić blach płynami czy pastami tylko przecierać je mocniej przyciskając szmatką.

Eeee... Ty tak na serio ? Wcześniej napisałem coś takiego ale w żartach więc mam nadzieję , że ty też żartujesz...

pulek2 

Wysłany: 02-08-2007, 22:50   

Hakael nie żartuję jest to najprawdziwsza prawda. Kiedyś czyściłem od kolegi Paiste 302 płynem Zildjiana i jeszcze obczajaliśmy mój płyn Paiste. I co się okazało ? To o czym pisałem wcześniej czyli akurat numerek 302 czyszczony przez kolegę płynem Zildka zjechał na szmatce :) A tam gdzie czyściłem ja pozostało normalnie tylko że czystsze i świecące :) Więc jednak jest w tym trochę prawdy. Sam nie wiedziałem, że nawet płyn do czyszczenia talerzy lecz różnych firm wpływa na wastwę ochronną i napis na talerzu

Bębniarek 
http://drumhouse.pl

Wysłany: 02-08-2007, 23:03   

Ciepła woda + szare mydło w później do sucha , tak czyściłem i czyszczę wszystkie swoje blaszki

barteque 
DRUM-A-GOG 8-)

Wysłany: 05-08-2007, 14:30   

Czy ktoś z was testował pastę kiwi do czyszczenia mosiądzu na swoich blachach?
nabyłem to dziś za parę groszy w markecie i ciekawi mnie jak się to sprawdzi i czy może zabezpieczy jaoś blaszki [Amati] przed śniedzeniem

zameryki 

Wysłany: 19-08-2007, 14:08   

Cień napisał/a:
.... tak właśnie zrobiłem ....

ale chyba nie 100ka hehehe

[ Dodano: 19-08-2007, 15:21 ]
zibi_j1 napisał/a:
...Ja miałem jeszcze bardziej ... nienormalne pomysły. ..... Na jednej wypróbowałem metodę elektrolizy...

to jestes niezly pomyslowy Dobromir
skad sie wziela taka mysl techniczna ?

barteque 
DRUM-A-GOG 8-)

Wysłany: 21-08-2007, 10:05   

Tydzien temu zrobiłem eksperyment-porównanie
Czysciłem blachy Amati [mosiadz]
jedna strone wyczyscilem pastą Bertand drugą w/w Pastą Kiwi do mosiadzu
Pasta Bertand jak sama nazwa mówi to coś czym trzeba troszkę po-szorować blaszkę, nakłada się to na suchą szmatę i szoruje, oczywiscie po chwili szmatka już jest tak czarna [utlenianie metalu] ze należy wziać kolejną, ja zużylem około 4 szmatek na stronę blachy
Po 15 minutach walki miałem czystą jedną strone blachy i ręce czarne od tego osadu [???]

Kiwi to raczej płyn w dodatku używa się go z wilgotna szmatką, działa znacznie szybciej od pasty Bertand czyt szybciej brudzi szmatki, a pozatym jak wyzej
Obaj producenci zapewniają że ich produkt pozostawia warstwe ochronną zapobiegajaca śniedzeniu ale to będę w stanie sprawdzić za parę tygodni

Efekt końcowy jest bardzo zbliżony, talerze blyszczą jak.... jakieś Sabiany ;-)

hakael1977 

Wysłany: 21-08-2007, 12:26   

barteque napisał/a:
Pasta Bertand jak sama nazwa mówi to coś czym trzeba troszkę po-szorować blaszkę, nakłada się to na suchą szmatę i szoruje, oczywiscie po chwili szmatka już jest tak czarna [utlenianie metalu] ze należy wziać kolejną, ja zużylem około 4 szmatek na stronę blachy

Nie musiałeś zmieniać szmatek - do czyszczenia syfu z blach wystarczy jedna - co z tego , że jest brudna - w końcu brud i tak zejdzie a na polerowanie pozostałości wystarczy druga szatka . U mnie zdało to egzamin .
Niestety co do warstwy ochronnej to ściema - przy takim zabrudzeniu nie ma szans na to aby ta warstwa się uchowała na talerzu .

vojciech 
łowca czarownic;)

Wysłany: 03-09-2007, 14:26   

a ja blachy czyszcze pasta polesrka taka jak sie urzywa w lakiernictwie. troche sie trzeba napracowac ale efekt jest dobry. tylko trzeba uwazac zeby pasta nie byla zbyt mocna bo mozna niezle blache porysowac.

najpierw wysluchaj potem osadzaj...

Snooki 
drum killer^^

Wysłany: 03-09-2007, 15:01   

vojciech napisał/a:
a ja blachy czyszcze pasta polesrka taka jak sie urzywa w lakiernictwie. troche sie trzeba napracowac ale efekt jest dobry. tylko trzeba uwazac zeby pasta nie byla zbyt mocna bo mozna niezle blache porysowac.

Porysować pastą?!

Ktoś pisał, że można wyczyścić talerze zwykłym popiołem. Polecam ten naturalny środek. Z pierwszego zestawu czyściłem ride'a i crash'a i dało to bardzo dobry efekt, blaszki dało się
rozpoznać(takie były zasyfione), a i gdybym dłuzej je męczył to na pewno by zszedł cały osad.
Najważniejsze jest to, że taki popiół, mimo że jest bardzo ostry- nie niszczy nawierzchni talerza. Talerz jest do dzisiaj sprawny(ride, bo crash'a rozwaliłem techniką keyhole;) ).Dodam, że używam go też do czyszczenia szyby w kominku i można popiołem wyczyścić ją na błysk.
Hmm tak w ogole to chyba spróbuję wyczyścić popiołem jedną stronę tego ride'a, a płynem czyszczącym(jak go znajdę)- drugą i wtedy przedstawię co jest lepsze:)

vojciech 
łowca czarownic;)

Wysłany: 03-09-2007, 17:15   

mzna porysowac jesli wezmie sie paste ktora jest gruba czyli czyli zawiera duzo grubych czasteczek ktore poleruja. daltego lepiej wybierac paste o malym stopniu scierania.

najpierw wysluchaj potem osadzaj...

Fenix DT 
Renowator :P

Wysłany: 05-09-2007, 21:58   

Pasta polerska = pasta lekkościerna.

O siebie dodam, że kupiłem na początku cos takiego:

http://drumcenter.pl/prod...-Cymbals-59-ml-

I było kijowe, nic nie czyści ("do mocno zabrudzonych" buahaha).
Następnie kupiłem pastę Bertranda i naprawdę wyczyściła mi i nabłyszczyła talerze super :D

Goszki 

Wysłany: 12-09-2007, 10:09   

Ja ostatnio użyłem tej pasty (po uprzednim odtłuszczeniu płynem do naczyń) do Sabianów B8:

http://www.musiccenter.co.../prod.php?id=73

Nie jest źle, chociaż wszystkiego się nie pozbyłem. Te najgorsze ślady po paluchach jeszcze widać.

Następnym razem przetestuję Bertranda.

Albi 

Wysłany: 12-09-2007, 12:12   

Pasty Unipol uzywam do czyszczenia obręczy ;)
Do blach sie kompletnie nie nadaje, nie cały brud schodzi.

barteque 
DRUM-A-GOG 8-)

Wysłany: 12-09-2007, 14:55   

Pasty polerskeij nie polecam do talerzy gdyze pomimo ze jest bardzo skuteczna rysuje talerz i co najgorsze nei zostawia na nim żadnej warstw ochronnej,
lepiej dolożyć 5 zl i kupić przynajmniej pastę Bertranda

jaQ 
o mnie chodzi ??

Wysłany: 20-09-2007, 18:58   

ja sobie zakupilem paste BERTROND i plyn Sabian`a . pasta jest skuteczniejsza i daje lepszy połysk ale za to wymaga o wiele wiekszego nakładu pracy. a wydaje mi sie ze ta różnica w połysku nie rzuca sie tak bardzo w oczy :smile:

jarduli 
luzak

Wysłany: 09-12-2007, 01:52   czyszczenie

wlasnie ladnie wyczyscilem blaszki i jest to bardzo dobry sposob
po mydle w plynie dobrze schodzi osad tyle ze problem jest taki ze sie za bardzo pieni i nie mozna na bierzaca widziec co sie czysci wiec przez przypadek zauwazylem ze jak sie doda mleczka do czyszczenia kuchenki to piana znika i przez ten roztwor mozna dokladnie zobaczyc gdzie przetrzec

gdybym zrobil zdjecia przed i po to byscie nie uwierzyli ze to zwykle mydlo

a potem dodalem srodek navlyszczajacy z motoru od mojego brata i swieca sie jak psu jajeczka

YO!

SUAFEG 

Wysłany: 09-12-2007, 12:02   

W którymś numerze TopDrummera pisało że wielu doświadczonych perkusistów czyści talerze... Pastą do ZĘBÓW!! ;)
Ostatnio zmieniony przez SUAFEG 04-09-2008, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

Raffcio 
gdzie jest raz?

Wysłany: 09-12-2007, 12:42   

ciekawa metoda pastą do zębów:D może spróbuje.

ja osobiście talerzyki czyszczę pastą unipol, ale trzeba przyznać że nie jest zbyt dobra do brązu...

Invisible^^Kid 

Wysłany: 09-12-2007, 13:07   

ja czyszczę płynem "Starwax" (środek do czyszczenia miedzi mosiądzu i brązu) zakupiony w Castoramie :D
nie zmywa napisów na żadnych blaszkach, ani Sabianach, ani Staggach, jak dla mnie lepszy od tych wzystkich firmówek
szczerze polecam :)

behemociarz 

Wysłany: 10-12-2007, 08:50   

Musze spróbować tego sposobu, o którym mówi Invisible^^Kid jeśli chodzi o mnie to dotychczas czyściłem pastą G3, która ma dosyć szerokie zastosowanie, ale po czyszczeniu blaszka nie wygląda jeszcze tak jak powinna...;/ nie do końca jest wszystko wyczyszczone... nie polecam za bardzo.

..::aDaMo::.. 
xD

Wysłany: 02-04-2008, 23:31   

Pozwoliłem sobie "odkurzyć" temat, mimo, że wygasł dość dawno..

Dostałem ostatnio stare blaszki amati- były niemal że czarne... nie czyszczone od wieków. Tragedia. Postanowiłem zrobić eksperyment i... wyczyścić je POPIOŁEM.

Efekt- blaszki dosłownie lśnią. Odzyskały złotawy kolor, połysk i gładkość powierzchni, bez żadnych rys, nie tracąc przy tym właściwości brzmienia, które nawet się poprawiło.
Co prawda wszystkich miejsc nie dało się doczyścić, ale i tak efekt jest zaskakująco-powalający :PP trzeba trochę się naszorować, ale nie sądzę, że z jakimiś drogimi pastami jest inaczej:))

Pozdrawiam..

[ Dodano: 03-04-2008, 00:33 ]
aha... jeszcze jedno,
Napis na blaszkach się nie starł:D
Jeśli miałbym ten sposób użyć do blaszek lepszej jakości, to niestety ale nie wiem czy użyłbym do tego akurat popiołu:) nie to że jest zły, ale po prostu za bardzo się na sprzęcie nie znam i nie wiem jakie mogły by być tego konsekwencje:)

amateus 

Wysłany: 03-04-2008, 17:43   

Miałem stare blachy , które chciałem w jakis sposób "odrestaurować" i komus dać do nauki. Poprosiłem kolegę żeby wypolerował je mechanicznie w firmie.

Efekt był rewelacyjny, ale okazało sie że wad też ma sporo.
1. Gdy przejechałem po nich paierowym ręcznikiem, okazało sie że mimo niesamowitego połysku, jest na nich spora wartswa odadu z filcu polerującego.

2. Dość szybko zaczeły się znowu brudzić. Ponad to bardzo widać było kolejne ślady pałki.

Myślę że czyszczenie ręcznie, domowym sposobem to najlepsze rozwiazanie.

..::aDaMo::.. 
xD

Wysłany: 03-04-2008, 22:20   

amateus napisał/a:
Myślę że czyszczenie ręcznie, domowym sposobem to najlepsze rozwiazanie.

domowym znaczy jakim ;> bo z tego co tu można przeczytać jest ich mnóstwo :))

amateus 

Wysłany: 04-04-2008, 08:51   

..::aDaMo::.. napisał/a:
jest ich mnóstwo :) )

i raczej większość działają, sam trochę poeksmerymentuj :smile:

devildrum 

Wysłany: 04-04-2008, 20:23   

Mi ostatnio ktoś polecił czyszczenie blach takim sposobem:

rozrobiona pasta w ciepłej wodzie, tak aby zrobić z tego shitu takie mleczko. kładziesz na blaszkę i polerujesz:-) nie próbowałem na moich Radiantach,więc ręki nie dam sobie uciąć za TO.

Odpowiedz do tematu