Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się opłaca?
Autor Wiadomość
Emond 
Emond

Wysłany: 09-01-2016, 17:29   Co się opłaca?

Cześć witam, jestem tu nowy i przygodę z forum chciałbym zacząć takim pytaniem. Gdy kupowałem perkusje w jednym z naciągów floor toma była dziura. Przełożyłem go na dół, mimo wszystko jak się pewnie domyślacie i tak nie brzmi to najlepiej i tutaj się rodzi moje pytanie. Czy lepiej po taniości kupić pierwsze lepsze 16" naciągi jakiejś tam firmy, czy warto zainwestować w konkretną markę w stylu Remo czy Evans? Niechętnie podchodze do większych zakupów bo sama perkusja kosztowała mnie 500zł, używany blackbeat (może ktoś kojarzy) a znając życie wymiana wszystkich naciągów na takie Remo to pewnie drugie tyle.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

aldi 

Wysłany: 09-01-2016, 18:08   

No jak była dziura to trzeba kupić jakiś nowy Remo uderzany - na 16'' pewnie dwuwarstwowy Emperor.
Natomiast na reszcie bębnów nie warto wymieniać naciągów - lepiej spróbować dostroić w miarę jak się da - no bo przy krzywych korpusach/krawędziach to różnie to bywa ze strojeniem. No ale nie wiem jak tam Twoje korpusy i krawędzie ;)
Zamiana używanych naciągów to też zły manewr - bo naciągi z czasem dostosowują się do krawędzi - jakie te krawędzie by nie były.

Emond 
Emond

Wysłany: 09-01-2016, 19:08   

Z własnych obserwacji uważam, że z korpusem jest wszystko w porządku... Żadnych nierówności nie widzę, moje pytanie to czy warto kupowac nowy naciąg od remo, czy mogę kupić tańszy zamiennik np. jakiś używany naciąg od pearla mapexa?

Zoey 
Zoey

Wysłany: 09-01-2016, 20:41   

Naciągi wiele Ci nie pomogą.
Domyślam się,że koncertów na niej nie grasz i służy Ci tylko do ćwiczenia. Ja na Twoim miejscu szukałbym czegoś taniego albo używanego.

aldi 

Wysłany: 10-01-2016, 13:57   

Moim skromnym zdaniem jeśli już musisz wymieniać to kup jednak nowy. Jak nie musisz to nie wymieniaj.

Emond 
Emond

Wysłany: 16-01-2016, 16:13   

Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem. Konkretnie, bez zbędnego wiadomo czego. ;)

Odpowiedz do tematu