Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
CAJON
Autor Wiadomość
striker 
Rafał

Wysłany: 11-02-2011, 20:33   

Nie nie, nie szykuję się do zakupu :smile: . Po prostu byłem ciekaw tego ,,elektronicznego,, sprzętu, jak to działa, na jakiej zasadzie, no i jak brzmi ;) bo nie spotkałem się nigdzie z czymś takim wcześniej. Ale z tego co mówisz to chyba jakiś niezbyt udany eksperyment :smile:

Pozdrawiam :smile:

KrzychoK 

Wysłany: 12-02-2011, 10:05   

Chyba zbyt jasno się nie wyraziłem :)
Sam pomysł wbudowania przetwornika bądź mikrofonu do Cajona jest dobrym pomysłem. Chociażby Mainl ma jeden taki model. Ważne jest jednak coś innego..to musi być dobre połączenie.... dobrze brzmiący cajon + przetwornik wysokiej jakości = zawodowy sprzęt, który jest wygodny bo jak chcesz się nagłośnić to podpinasz wtyczke i tyle.
To co było w tym ogłoszeniu to samoróbka....a jak to z samoróbkami bywa może być do dupy, albo OK...tego nigdy nie wiesz póki nie dotkniesz sprzętu :) .
Przy okazji ja jednak wolę nagłaśnianie Cajona 2 mikrofonami.... z przodu i z tyłu.... dzięki temu można mieć wpływ na finalne brzmienie.... chcesz mieć przewagę basu dajesz więcej na tył....chcesz mieć przewagę "górki" dajesz więcej przodu. Do tego w przypadku cajona dobrze jest dać troszkę poglosu...nie dużo.. a wtedy każdy sprzęt zaczyna brzmieć bardziej rasowo :) . Nie każdy się z tym zgodzi, ale ja mam własnie takie doświadczenia i jak już się naggłaśniam to zawsze dodaję troszke pogłosu (ale musi być dobrej jakości a nie byle co).
Pozdrawiam

striker 
Rafał

Wysłany: 12-02-2011, 10:13   

Dzięki wielkie KrzychoK, teraz już wszystko jasne ;)

KrzychoK 

Wysłany: 09-03-2011, 23:38   Profesjonalne cajony DG De Gregorio dostępne wPolsce

Witam,
Miło mi poinformować wszystkich zainteresowanych, że rozpocząłem własnie dystrybucję świetnych, hiszpańskich cajonów marki DG De Gregorio.
Dysponuję ich całą ofertą z wyłączeniem Udu, które jako ceramika jest bardzo problematyczne w transporcie.
Wkrótce powstanie strona w języku polskim oraz na ukończeniu jest katalog w naszym rodzimym języku.

Na chwilę obecną opisy produktów można znaleźć pod adresem: http://www.cajondg.com

Każdy cajon dostarczany jest z instrukcją (zawierającą również podstawy techniki gry, oraz zestaw 19 rytmów), oraz płytą DVD.
Obiecuję bardzo atrakcyjne ceny.
W chwili obecnej przez najbliższy czas wszystkie produkty będą w cenach promocyjnych:

Cajony w zestawie z DVD:
1. Cajon Kiyo +DVD - 449 zł
2. Cajon Bailaor +DVD - 599 zł
3. Cajon Chanela +DVD - 799 zł
4. Cajon Yaqui +DVD - 799 zł

Zestawy z Torbą i DVD:
1. Cajon Kiyo +torba +DVD - 499 zł
2. Cajon Bailaor +torba +DVD - 669 zł
3. Cajon Chanela +torba +DVD - 869 zł
4. Cajon Yaqui +torba +DVD - 869 zł

W tej chwili zmierza do mnie partia cajonów testowych, które będą sprzetem demonstracyjnym dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić brzmienie tych instrumentów.

Kontakt:
genelec@o2.pl
GSM 609 510 390
Krzychu

Garść informacji o DG De Gregorio

Produkowane w Hiszpanii cajony DG De Gregorio już od samego początku ich produkcji cieszyły się uznaniem w środowisku muzycznym. Brzmieniowo należą do światowej czołówki tych instrumentów. Swój sukces zawdzięczają połączeniu pasji, wiedzy, selekcji materiałów, jakości wykonania oraz innowacyjności (potwierdzonej patentami). Każdy z produktów tej marki stanowi ścisłą czołówkę brzmieniowa w swojej grupie co potwierdzone jest licznymi testami w prasie branżowej i muzycznej na całym świecie, oraz licznym gronem znanych artystów związanych z firmą wykorzystujących instrumenty PERCUSIONES DG De Gregorio na scenie i w studio.

Jakość wykonania i brzmienia instrumentów cechuje najwyższy poziom dostępny na rynku wyznaczając często standardy brzmieniowe w swojej grupie. Jakość i jej powtarzalność w tym przypadku polega na kompleksowym podejściu do procesu produkcji. Starannie wyselekcjonowane materiały, dobór najwyższej jakości komponentów, zaangażowanie i zmotywowanie najwyższej klasy pracowników, staranność montażu połączona z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem owocuje produktami najwyższej jakości z pełna powtarzalnością brzmieniową co odróżnia je od większości konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku.

Firma PERCUSIONES DG De Gregorio bardzo poważnie podchodzi do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie komponenty dobierane są nie tylko pod kątem ich jakości i walorów brzmieniowych, ale również pod względem ekologii. Ta filozofia wpisana jest na stałe w działalność przedsiębiorstwa. Do wykończenia produktów stosowane są jedynie ekologiczne farby na bazie wody nanoszone na instrumenty za pomocą sprężonego powietrza a drewno z której wykonane są cajony posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) związany z brakiem negatywnego wpływu na gatunki zagrożone.
Kupując instrumenty tej marki możesz być pewien, że otrzymujesz najwyższej jakości produkt wyprodukowany bez degradacji środowiska naturalnego.

Od samego początku istnienia firmy zaangażowana była w stworzenie odpowiedniej jakości materiałów edukacyjnych i popularyzację cajonów w różnych gatunkach muzycznych. Efektem kilku lat pracy jest powstanie trzech, wysokiej jakości DVD w produkcję których zaangażowanych było kilkudziesięciu znanych muzyków z całego świata. Dzięki temu powstały bardzo dobre materiały przybliżające każdemu kto po nie sięgnie historię cajona, przegląd stylów muzycznych w których jest używany, tajniki techniki gry, oraz liczne przykłady ich wykorzystania. A wszystko to dostępne w praktycznej i przystępnej formie z wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem.

Endorserzy DG De Gregorio (czyli kto gra na tym sprzęcie i związany jest z DG):

Sheila E.:
Prince, Quincy Jones, Al Jarreau, Marvin Gaye, George Duke, Chaka Khan, Billy Cobham, Whitney Houston , Ringo Starr, etc.

Stewart Copeland -
The Police, Oysterhead, Stanley Clarke, Ray Lema etc.

Hamid Drake -
Don Cherry, Pharoah Sanders, Herbie Hancock, Peter Brotzmann, William Parker, Bill Laswell, David Murray, David S. Ware, Spaceways inc., John Zorn, etc.

Paquito González -
Manolo Sanlúcar, Carmen Linares, Isidro Muñoz, Arcángel, Marina Heredia, El Pele, Tomatito, Estrella Morente, José Mercé, Duquende, Miguel Poveda, Gerardo Núñez, Pedro Sierra, Juan Carlos Romero, Jose Antonio Rodríguez, José Quevedo “Bolita”, Ricardo Rivera, Dani Méndez, Diego del Morao, Moraito Chico, Joaquín Grilo, Carmen Cortes, Carles Benavent, Diego Amador, Joan Albert Amargós, Chicuelo, Potito, Sara Baras, Vicente Amigo, UHF (Ultra High Flamenco).

Marco Fadda -
Gregg Brown, Billy Cobham, Armando Corsi, Biba Band, Stanley Jordan, Anna Oxa, Riccardo Tesi, Ivano Fossati, Stefano Bollani, Lee Rogers, Marco Pereira, Beppe Gambetta, Frank Gambale.

Dave Weckl -
Chick Corea, Mike Stern,
Michel Camilo, Oz Noy, George Benson, Peabo Bryson, Diana Ross, Robert Plant, Simon & Garfunkel, Dave Weckl's Band

Tom Chapman -
The Conservatoire Folk Ensemble, The Old Dance School, Chris While & Julie Matthews, Darren Black, The Urban Folk Quartet, The Bright Size Gypsies, Neil Yates.

Joby Burgess -
Powerplant, New Noise, Ensemble Bash, Stewart Copeland, Peter Gabriel, Nitin Sawhney, Andy Sheppard, Keith Tippett, Nana Vasconcelos...

Ulysses Owens Jr. -
Kurt Elling
Christian McBride
Toshiko Akiyoshi
Russell Malone
Mulgrew Miller

.....i wielu innych.........

tata_perkusisty 

Wysłany: 14-11-2011, 08:33   

KrzychoK rozumiem że rozprowadzasz te Cajony, mam pytanie gdzie w Krakowie można zobaczyć cajon DG?
Przy okazji; polskie cajony: http://qqbuum.pl
Ostatnio zmieniony przez tata_perkusisty 15-02-2013, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  

fifek_11 

Wysłany: 11-02-2012, 12:38   

Panowie chciałbym kupić Cajon,od razu mówie że nigdy na tym nie grałem ale mam trochę grania "do kotleta" gdzie perkusja nie spełni swojej roli,więc wpadłem na pomysł ze kupie cajon,proszę Was o porady odnośnie co kupić.Zaznaczam że nie musi to być sprzęt najdroższy ponieważ nie przyda mi się on codziennie.Dziękuje z góry za pomoc !

http://www.percussion.gbm...n-hcaj1mh-m.jpg

Co sądzicie o tym ?
Może ktoś ma coś tańszego używanego do sprzedania ?

Laska !! 
Raz i dwa i

Wysłany: 27-06-2013, 16:27   

polecam ten cajon

http://tablica.pl/oferta/...ja-ID38Qx1.html

Odpowiedz do tematu