Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Cajon czy Djembe?
Autor Wiadomość
Pchełka 

Wysłany: 11-08-2016, 00:48   Cajon czy Djembe?

Czołem :D
Ostatnio zaoszczędziłam trochę grosza i postanowiłam wzmocnić mój muzyczny arsenał o nowy instrument :D Od około trzech lat dudnię na bongosach firmy "TanioAleWażneŻeGra" na najróżniejszych wyjazdach oazowych czy rekolekcyjnych :P Od wielu lat zakochana jestem w djembe, ale ostatnio pojawił się on: cajon. Moje serce aktualnie jest rozdarte na dwie części i stąd moje pytanie: co wybrać? Myślę, że moje umiejętności są na tyle dobre, że ogarnę granie na jednym i drugim instrumencie, ale nie stać mnie na oba :C chciałabym wydać na ten cel do 400 zł, wiem, to nie dużo ale nie potrzebne mi znane logo do dawania radości ludziom z mojego dudnienia na adoracjach :D Co więc będzie lepszym rozwiązaniem w moim przypadku drodzy forumowicze? :)

adaskosz 

Wysłany: 11-08-2016, 01:12   

Cześć :)
Moim zdaniem chyba lepsza byłaby djembe, ponieważ weźmiesz ją między nogi siedząc na ławce przy ognisku czy nawet przypniesz do niej szelki i możesz z nią iść ;)
Jeśli chodzi o brzmienie to wybrałbym dla siebie cajona, ale niestety jest to duże, musi mieć stabilne podłoże i nie poprzemieszczasz się z tym pod pachą, no chyba, że wybierzesz cajonito :P
Porozglądaj się na allegro czy na olxie, może znajdziesz ciekawe oferty ;)

Pchełka 

Wysłany: 11-08-2016, 01:43   

Właśnie przy djembe dla mnie problem jest taki, że z racji tego, że jestem niewielkiej postury (ale huknąć łapskiem w bęben potrafię, że hej :P) to dość niewygodne jest dla mnie trzymanie tego między nogami (wyślizguje się, próbowałam już, jak ukradłam koledze na chwilę do pogrania :P). Chociaż pewnie jest to element do wyćwiczenia :P Chociaż, jak tak patrzę sobie na Twój komentarz, to kurcze, no masz rację :P chociażby to, że na cajonie przy ognisku nie pogram, zniszczyłabym go nie mając odpowiedniego podłoża :D a wiesz może jakie rozmiarówki djembe byłyby najlepsze? Tak dla średnio-zaawansowanego bębniarza i niewielkorękiego człowieczka? ja dopasowałam pod siebie taką o średnicy od 27-29, tyko nie wiem czy dobrze :P A i dziękuję bardzo za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości :P

adaskosz 

Wysłany: 11-08-2016, 01:57   

Niestety o djembach prawie nic nie wiem, ale jest forum o djembach, mają tam sporo tematów, więc tam na pewno znajdziesz na wszystko odpowiedzi :)

Odpowiedz do tematu