Regulamin

Szukaj
 FAQ
 Użytkownicy
 Grupy
 Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bęben basowy marszowy
Autor Wiadomość
Funky Farmer 

Wysłany: 01-09-2016, 16:53   Bęben basowy marszowy

Cześć
Czytałem troche na necie o tym wszystkim, ale ciężko znaleźć informacje odnośnie instrumentów marszowych. Interesuje mnie taki projekt brass bandowy https://www.youtube.com/watch?v=ZsDUXo5TcZY . Nie jestem perkusistą, tylko gitarzystą, ale piszę też aranże od czasu do czasu. Chciałbym założyć taki zespół i grać w nim na bębnie basowym.

Pytanie: do takiej muzyki brass bandowej jakie rozmiary bębna będą najlepsze?? myślalem nad 18" x 14" ale wacham się też nad większymi.

W jaki bęben warto inwestować na początku? tak by można już coś na nim pograć. Chciałbym zmieścić się z nosidłem w 700zł jest to wgle możliwe?
https://www.thomann.de/pl...g_bass_drum.htm myślałem nad tymi bębnami thomanna. Są też takie z 8 śrubami i 10 śrubami. Czytałem, że to nie ma zbytniego wpływu na brzmienie, chociaż jednak 10 śrub daje większe możliwości co do strojenia a więc i brzmienia w finalnym efekcie. Jakie inne bębny możecie polecić? Ever Playe?

W przyszłości chciałbym dołączyć do niego jakiś talerz perkusyjny (w zespole planowo będę ja + znajomy perkusista grający na werblu i hi-hacie)

Z góry dzięki za poświęcony czas

dadoch 

Wysłany: 02-09-2016, 17:18   

Ever play robi w miarę dobre :) z czasem możesz naciągi powymieniać i będzie brzmieć lepiej :P nie ma sensu przepłacać albo kupować np sonora za ponad 1500zł

Odpowiedz do tematu